Liga Konferencji Europy: Slavia lepsza od Unionu
Jan_Polák / Wikimedia commons

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 16.09.2021, 20:40

W pierwszym spotkaniu grupy E Ligi Konferencji Europy Slavia Praga zmierzyła się z Unionem Berlin. Ostatecznie czeski zespół pokonał gości 3:1.

Od początku meczu przewagę na boisku miał zespół Slavii. Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 12. minucie gry, gdy strzał po ziemi oddał Ibrahim Traore, ale poradził sobie z nim Andreas Luthe. Inicjatywa wciąż była po stronie Slavii, a ta dopięła swego w 18. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka została wybita poza pole karne, prosto pod nogi Alexandra Baha, który strzałem w prawy dolny róg bramki pokonał bramkarza gości. Później piłkarze Unionu Berlin nieco się przebudzili, ale nie przekładało się to na żadne klarowne sytuacja. Na domiar złego w 40. minucie ich sytuacja stała się jeszcze gorsza za sprawą Paula Jaeckele, który został usunięty z boiska za drugą żółtą kartkę.

Po zmianie stron w 55. minucie szansę na gola miał Rami Khedira, ale piłka po jego strzale przeleciała obok bramki. Chwilę później piłkę w siatce umieścił Taiwo Awoniyi, ale gol nie został uznany, ponieważ zawodnik gości był na spalonym. Później na placu gry nie działo się za wiele, lecz wtedy nadeszła 70. minuta gry. Sheraldo Becker dograł piłkę z prawej strony boiska do Kevina Behrensa, a ten w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Wydawać się mogło, że piłkarze Unionu pójdą za ciosem i spróbują wygrać mecz. Nic bardziej mylnego. Czternaście minut później piłka po uderzeniu Nicolae Stanciu odbiła się od obrońcy gości i powędrowała pod nogi Jana Kuchty, a ten w świetnej sytuacji wyprowadził Slavię na prowadzenie. Po chwili było już po meczu, gdy wynik podwyższył Ivan Schranz po uderzeniu z dziesiątego metra.

Slavia Praga - Union Berlin 3:1 (1:1)

Bramki: 18' Bah, 84' Kuchta, 87' Schranz - 70' Behrens

Slavia Praga: Mandous - Bah, Ousou, Kachabara (53' Takacs), Dorley - Traore (82' Krmencik) - Ekpai, Lingr (69' Stanciu), Sevcik, Masopust (69' Schranz)- Tecl (53' Kuchta)

Union Berlin: Luthe - Friedrich, Knoche, Jaeckel - Trimmel, Oztunali (58' Becker), Khedira (59' Promel), Haraguchi, Puchacz (76' Ryerson) - Kruse (58' Volgsammer), Awoniyi (59' Behrens)

Żółte kartki: 25' Ekpai, 34' Traore, 75' Stanciu - 6' Jaeckel, 15' Awoniyi

Czerwone kartki: 40' Jaeckel (druga żółta)

Sędzia: Fabio Veressimo