Liga Europy: Galatasaray pokonuje Lazio, fatalny błąd Strakoshy
1886kusagi/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 16.09.2021, 20:45

Galatasaray pokonało u siebie Lazio Rzym i zostało liderem Grupy E. Turecki zespół jednobramkowe zwycięstwo w dużej mierze zawdzięcza golkiperowi Lazio – Thomasowi Strakoshy, bo ten popełnił fatalny błąd, który okazał się być kluczowy dla tego pojedynku.

Mecz rozpoczął się od intensywnych ataków obu drużyn. Już w ósmej minucie na dobra pozycję wyszedł Manuel Lazzari, ale faulem powstrzymał go bramkarz gospodarzy – Fernando Muslera. Sędzia zdecydował się na pokazanie żółtej kartki golkiperowi wicemistrza Turcji. Galatasaray odpowiedziało kwadrans później, gdy kapitalnym uderzeniem z woleja popisał się Olimpiu Vasile Morutan. Jednak jego strzał zatrzymał się na poprzeczce. Przez pierwsze 45 minut bramek nie oglądaliśmy, choć spotkanie mogło się podobać i trzymało w napięciu.

Po zmianie stron piłkarze Galatasaray coraz mocniej napierali na przeciwnika, a w 67. minucie poskutkowało to strzeloną bramką. Kiedy wydawało się, że akcja gospodarza spełzła na niczym, to fatalny błąd popełnił bramkarz zespołu z Serie A – Thomas Strakosha. Albańczyk wyskoczył do odbitej piłki i skierował ją do własnej siatki. Była to naprawdę kuriozalna interwencja. Lazio dążyło do wyrównania, ale mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem tureckiej drużyny.

W drugim spotkaniu grupy E rozgrywanym w tym samym czasie Lokomotiw Moskawa zremisował z Olimpique Marsyilią 1:1, a więc po pierwszej kolejce liderem zestawienia jest Galatasaray.

Galatasaray – Lazio Rzym 1:0 (0:0)

Bramki:  67' Thomas Strakosha (Samobój)

Galatasaray: Muslera; Yedlin, Marcao, Nelsson, van Aanholt; Kutlu, Antalyali (78' Kilinc), Morutan (85' Feghouli), Cicaldau (91' Mohamed), Akturkoglu (79' Babel); Dervisoglu (91' Luyindama)

Lazio: Strakosha; Lazzari, Acerbi, Luiz Felipe, Hysaj; Luis Alberto (66' Basic), Lucas Leiva, Akpa Akpro (56' M<ilinkovic-Savic); Zaccagni, Immobile (56' Muriqi), Felipe Anderson (66' Pedro)

Żółte kartki: 8' Muslera – 43' Akpro, 88' Muriqi, 95' Zaccagni

Sędzia: M. Jug