Liga Europy: remis w meczu Leicester - Napoli. Legia liderem grupy "C"!
Pottercomuneo / Wikimedia Commons

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 16.09.2021, 22:54

W grupie "C", czyli tej, do której trafiła Legia Warszawa, jako faworytów do awansu wymienia się Leicester City oraz Napoli. Te dwie drużyny zmierzyły się ze sobą już w pierwszej kolejce fazy grupowej. W starciu na King Power Stadium padł remis, a gole zdobywali Ayoze Perez i Harvey Barnes oraz Victor Osimhen (dwa).

Początek tej rywalizacji zdecydowanie przebiegał pod dyktando podopiecznych Brendana Rodgersa. Minęło ledwie pięć minut, a gospodarze spokojnie mogli objąć prowadzenie. Po świetnej akcji Ayoze Perez odegrał w kierunku Harveya Barnesa, który jednak trafił prosto w Davida Ospinę. Włosi tyle szczęścia nie mieli już w 9. minucie, kiedy dwóch bohaterów poprzedniej akcji zamieniło się rolami. Tym razem Barnes posłał dośrodkowanie do Pereza, a ten bez problemów otworzył wynik spotkania.

Piłkarze Napoli nie rzucili się od razu do odrabiania strat, ale zdecydowanie poprawili swoją postawę na boisku. Pozwalali gospodarzom na zdecydowanie mniej pod swoim polem karny, a co jakiś czas przeprowadzali akcje ofensywne. Zagrożenia dla bramki Kaspera Schmeichela jednak dość długo nie było. Dopiero w końcówce pierwszej połowy zaczęło się robić niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy. Najpierw Osimhen odegrał do Zielińskiego, ale Polak trafił prosto w Castagne'a. Chwilę późnej strzał Insigne minął bramkę, a w ostatnie akcji regulaminowego czasu Lozano miał idealną pozycję do główki, jednak przestrzelił. Do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenia Leicester.

Napoli znacząco nie zmieniło swojego nastawienia w drugiej części gry. Drużyna Luciano Spalettiego wciąż stawiała na posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na strzały celne. Gospodarze byli zdecydowane bardziej konkretni i to dzięki temu w 58. minucie do siatki trafił Patson Daka. Jak się okazało po weryfikacji, Zambijczyk był jednak na spalonym w momencie podania od Tielemansa. Chwilę później piłkarze Leicester ponownie pokonali Ospinę. Tym razem wszystko było już legalne. Doskonałe podanie na wolne pole posłał Kelechi Iheanacho, a po indywidualnym rajdzie prowadzenie podwyższył Barnes.

Na odpowiedź drużyny z Neapolu nie trzeba było czekać długo. Zaledwie pięć minut po trafieniu Barnesa do siatki piłkę skierował Victor Osimhen. Szybka wymiana piłki w okolicy pola karnego doprowadziła Nigeryjczyka do dogodnej pozycji, a ten przelobował Schmeichela, dając gola kontaktowego. Jak można było zakładać, po tym golu gra ekipy z Włoch nie uległa zbytnio zmianie. Wciąż utrzymywali się przy piłce, aż w końcu dopięli swego. W 87. minucie Oshimen zamienił podanie Politano na gola wyrównującego.

Rezultat 2:2 utrzymał się już do końcowego gwizdka arbitra, a oznacza to, że po pierwszej kolejce fazy grupowej liderem jest Legia Warszawa.

Leicester City - Napoli 2:2 (1:0)

Bramki: 9' Perez, 64' Barnes - 69', 87' Osimhen

Leicester City: Schmeichel - Castagne, Vestergaard, Evans (46' Soyuncu), Bertrand - Perez (46' Tielemans), Ndidi, Soumare (78' Maddison) - Daka (70' Lookman), Iheanacho (88' Vardy), Barnes

Napoli: Ospina - Malcuit (84' Jesus), Rrahmani, Koulibaly, Di Lorenzo - Zambo (84' Petagna), Ruiz, Zieliński (64' Elmas) - Lozano (64' Politano), Osimhen, Insigne (74' Ounas)

Żółte kartki: 21' Ndidi, 90+3', 32' Soumare, 53' Vestergaard, 76' Soyuncu - 34' Di Lorenzo, 90+5' Rrahmani

Czerwone kratki: 90+3' Ndidi (druga żółta)

Sędzia: Tiago Martins (Portugalia)

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.