Amp Futbol - ME: Polacy wygrywają z Francją i meldują się w strefie medalowej!
Dawid Lis

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 17.09.2021, 18:10

Polscy ampfutboliści pokonali Francję 2:0 w ćwierćfinale Mistrzostw Europy Kraków 2021 i jutro zagrają z Hiszpanią o awans do wielkiego finału. Bohaterem meczu został strzelec obu goli - Kamil Grygiel.

Dziś, po dniu przerwy, ampfutboliści wrócili do rywalizacji w rozpoczynającej się fazie pucharowej. Rywalami Polaków w walce o półfinał byli Francuzi, którzy zajęli drugie miejsce w grupie "B". Podopieczni trenera Marka Dragosza od samego początku narzucili swoje warunki gry i dość szybko wyszli na prowadzenie. Już w 7. minucie wynik otworzył Kamil Grygiel, a w kolejnych fragmentach nie brakowało okazji do podwyższenia rezultatu. Brakowało jednak tego ostatniego wykończenia i do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Francuzi mieli pojedyncze sytuacje, ale Łukasz Miśkiewicz przez cały czas był bardzo czujny. Były słupki, były poprzeczki, zwłaszcza po pięknym lobie Krystiana Kapłona, ale to Grygiel podwyższył na 2:0, dziesięć minut po przerwie. Tym razem kapitalnym, prostopadłym podaniem popisał się Bartosz Łastowski, a Grygiel ze stoickim spokojem posłał piłkę do siatki obok bezradnego francuskiego golkipera. Ostatecznie, Biało-czerwoni wygrali 2:0 i w meczu o wielki finał zagrają jutro z Hiszpanami na stadionie Cracovii o godz. 15:00.

Polska - Francja 2:0 (1:0)