PHL: zwycięstwo Jastrzębia w pierwszym meczu sezonu

• Data publikacji: 17.09.2021, 21:05

W czwartek i w piątek rozegrano trzecią kolejkę Polskiej Hokej Ligi. Jednak JKH Jastrzębie ze względu na grę w Lidze Mistrzów zagrało dopiero po raz pierwszy. W hicie serii gier jastrzębianie wygrali z GKS-em Tychy.

Trzecia kolejka rozpoczęła się w czwartek w Toruniu. Faworytem meczu była Energa, która miała na swoim koncie już dwa zwycięstwa i mierzyła się z Ciarko STS Sanok, które przegrało dwa pierwsze spotkania. Gospodarze triumfowali zgodnie z przewidywaniami. W 27. minucie pierwszą bramkę zdobył Michaił Szabanow, a w 50. minucie wynik na 2:0 ustalił Lauri Huhdanpaa. Komplet trzech zwycięstw na swoim koncie ma także GKS Katowice. Ekipa ze stolicy województwa śląskiego pokonała w Sosnowcu miejscowe Zagłębie.

JKH Jastrzębie grało ostatnio w Lidze Mistrzów, więc dopiero dzisiaj zainaugurowało sezon. Mistrzowie kraju rozpoczęli swój udział w rozgrywkach od wygranej z GKS-em Tychy. W dwóch pierwszych tercjach po trafieniu dla zespołu z Jastrzębia zanotowali Samuel Mlynarowić i Egils Kalns. Bramkę kontaktową dla tyszan strzelił na pięć minut przed końcem Kamil Wróbel. Dwa sekundy przed końcem wynik na 3:1 ustalił Arturs Sewcenko. Tym samym hit kolejki zakończył się dość pewną wygraną JKH Jastrzębie.

Najwięcej bramek padło w Oświęcimiu. Re-Plast Unia przegrywała już 0:3 z Tauron Podhalem Nowy Targ, ale walczyła do końca. Gospodarze jednak przegrali ostatecznie 3:4. Po dwie bramki dla Podhala zdobyli Marcin Kolusz i Filip Kapica. W trzeciej kolejce pauzowała Cracovia.