PKO Ekstraklasa: Zagłębie Lubin zwycięskie

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 17.09.2021, 21:28

Zagłębie Lubin odrobiło straty i pokonało na własnym stadionie Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 2:1. Gospodarze do przerwy przegrywali, lecz po ponownym wyjściu na boisko przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsze starcie w ósmej kolejce PKO Ekstraklasy zaczęło się od gola gości w 9. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę zdobył kapitan niecieczan Piotr Wlazło. Ten sam zawodnik kwadrans później niewiele się pomylił po strzale głową. Gospodarze odpowiedzieli próbami Tomasa Zajicia i Jewgienija Baszkirowa.

Niezadowolony z przebiegu pierwszych czterdziestu pięciu minut Dariusz Żuraw dokonał dwóch zmian personalnych w składzie. Z boiska zszedł między innymi Patryk Szysz, należący do najlepszych graczy w początkowej fazie sezonu. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 57. minucie już prowadzili popularni Miedziowi. Najpierw bramkę w debiucie zdobył Zajic, a na prowadzenie wyprowadził swoja drużynę Mateusz Bartolewski. Goście ponownie w bieżących rozgrywkach nie zdołali odnotować zwycięstwa. Bramce strzeżonej przez Dominika Hładuna zagrozili jeszcze Wlazło i Śpiewak, lecz cały czas brakowało skuteczności.  Tym samym Bruk-Bet  pozostał na ostatnim miejscu w tabeli.

Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza: 2:1 (0:1)

Bramki: 48' Zajić, 57' Bartolewski - 9' Wlazło

Zagłębie: Hładun - Bartolewski, Kruk, Soler, Wójcicki - Poręba, Szysz (46' Ratajvzyk), Baszkirow (46' Pakulski), Starzyński (83' Żiguliew), Daniel (83' Chodyna) - Zajić (90+1' Podliński)

Bruk-Bet: Loska - Grzybek, Biedrzycki, Tekijaski, Kukułowicz - Wlazło, Bonecki (63' Terpiłowski), Stefanik (76' Hubinek), Radwański (86' Czarnowski), Żyra (63' Gergel) - Śpiewak (76' Mesanović)

Żółte kartki: 45+1' Soler, 54' Poręba, 81' Wójcicki, 90+4' Żiguliew

Sędzia: Jarosław Przybył