PKO Ekstraklasa: 5:0! Lech rozgromił Wisłę i umocnił się na pozycji lidera!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 17.09.2021, 22:28

Spotkanie 8. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Wisłą Kraków zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po trzech bramkach Ishaka i golach Amarala oraz Rebocho triumfowali oni aż 5:0.

Przed tym meczem „Lechici” znajdowali się na pierwszej lokacie z piętnastoma punktami na koncie. Zawodnicy „Białej Gwiazdy” byli zaś na piątej pozycji z dorobkiem jedenastu „oczek”. Faworytem meczu wydawali się być gospodarze, chociaż z pewnością nie można było lekceważyć gości z Małopolski.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Już od początku to Lech ruszył do ataku i w 29. minucie zdobył gola. Pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Joao Amaral i pewnie pokonał Pawła Kieszka. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry poznaniacy zdobyli drugie trafienie. Pedro Rebocho podał futbolówkę do Adriela Ba Loui, a ten zdobył premierową bramkę dla gospodarzy.

Od początku drugich 45 minut Lech ciągle zdecydowanie dominował i w 52. minucie prowadził już 3:0. Znowu błysnęli portugalscy zawodnicy poznaniaków. Tym razem podawał Amaral, a gola zdobył Rebocho. Na domiar złego dla Wisły osiem minut później mieliśmy już wynik 4:0. Po raz kolejny świetnie zachował się Amaral, który podał piłkę do Ishaka, a Szwed zdobył swoje drugie trafienie w tej rywalizacji. W kolejnych minut to krakowianie przejęli inicjatywę, ale jedyne co z tego wynikło to piąta bramka dla Lecha. W 77. minucie strzałem z rzutu karnego hat-tricka skompletował Mikael Ishak. Ostatecznie do końca meczu wynik już się nie zmienił i Lech triumfował 5:0.

Wynik ten spowodował, że Lech umocnił się na pozycji lidera i ciągle pozostaje drużyną bez porażki w tym sezonie. Z kolei krakowianie po tej porażce mogą spaść nawet kilka lokat w dół tabeli.

Lech Poznań – Wisła Kraków 5:0 (2:0)

Bramki: 29’ Amaral, 45+1’ Ishak, 52’ Rebocho, 60’ Ishak, 77’ Ishal(k.)

Lech: van der Hart (22’ Bednarek) – Rebocho, Satka, Salamon, Pereira – Kamiński (64’ Skóraś), Kvekveskiri (73’ Kozubal), Karlstrom (64’ Murawski), Ba Loua – Amaral (73’ Ramirez) – Ishak

Wisła: Kieszek – Hanousek, Frydrych, Szota, Gruszkowski – El Mahdioui  -Kliment (58’ Młyński), Plewka (58’ Zhukov), Skvarka (68’ Savić), Yeboah (58’ Hugi) – Brown Forbes (85’ Sobol)

Żółte kartki: 43’ Karlstrom, 85’ Rebocho – 8’ Frydrych, 35’ Skvarka, 42’ El Mahdioui, 50’ Gruszkowski, 76’ Szota, 79’ Brown Forbes

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski