Tenis stołowy - LM: niepokonany Dekorglass z awansem

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 18.09.2021, 11:34

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo z kompletem zwycięstw wygrali rywalizację w grupie C Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek.

Tegoroczna edycja Ligi Mistrzów odbywa się w zmienionej formule. W pierwszej fazie do gry przystąpiło szesnaście zespołów podzielonych na cztery grupy. Każda z grup W drugiej fazie czeka już osiem najwyżej rozstawionych ekip. W tym gronie znajduje się najbardziej utytułowany polski klub Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

W środę zmagania zainaugurowali tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo, którzy rywalizowali w grupie C. Na otwarcie przyszło im się zmierzyć z gospodarzami turnieju pierwszej fazy - rosyjskim UMMC-ELEM. Spotkanie rozpoczęło się po myśli polskiej ekipy, bowiem Truls Möregård i Jakub Dyjas wygrali swoje pierwsze mecze singlowe, przybliżając zespół do premierowego zwycięstwa. Po kapitalnym starcie Dekorglassu w końcu do słowa doszli Rosjanie. Wiaczesław Kriwoszejew nie oddał seta w pojedynku z Patrykiem Chojnowskim, a chwilę później Dyjas sensacyjnie uległ Daniłowi Trawinowi 2:3. O zwycięstwie w meczu otwarcia musiał zadecydować piąty pojedynek. W nim przy stole pojawili się Möregård i Rożkow. Reprezentujący barwy zespołu z Działdowa Szwed nie dał szans swojemu przeciwnikowi. Sety wygrane odpowiednio do 8, 6 i 9 pozwoliły Dekorglassowi odnieść niezwykle cenne zwycięstwo.

W drugim spotkaniu Ligi Mistrzów Dekorglass rywalizował z czeską drużyną TTC Ostrava 2016, w szeregach której występuje m. in. wielokrotny olimpijczyk Petr Korbel. Właśnie to doświadczony Czech zdobył jedyny punkt dla swojego zespołu po zwycięstwie 3:1 z Patrykiem Chojnowskim. Ponownie bohaterem wicemistrzów Polski został Möregård. Szwed pokonał Filipa Delincaka 3:1 oraz Jakuba Kleperlika 3:1. Punkt na wagę awansu wywalczył Dyjas, który bez straty seta ograł Kleperlika.

W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek Dekorglass zmierzył się z włoskim teamem Top Spin Messina Fontalba. Jakub Dyjas i spółka nie dali szans rywalom, pewnie wygrywając spotkanie 3:0. Zwycięstwo przypieczętował Patryk Chojnowski. Multimedalista igrzysk paraolimpijskich, który jeszcze kilka tygodni temu rywalizował w Tokio, stoczył kapitalny pięciosetowy bój z Ukraińcem Zhmudenko.

UMMC-ELEM - Dekorglass Działdowo 2:3
Daniła Trawin – Truls Möregård 0:3 (8:11, 9:11, 5:11)
Michaił Rożkow – Jakub Dyjas 0:3 (2:11, 5:11, 8:11)
Wiaczesław Kriwoszejew – Patryk Chojnowski 3:0 (11:9, 11:6, 12:10)
Daniła Trawin – Jakub Dyjas 3:2 (13:11, 8:11, 11:9, 4:11, 6:1)
Michaił Rożkow – Truls Möregård 0:3 (8:11, 6:11, 9:11)

Dekorglass Działdowo – TTC Ostrava 2016 3:1
Truls Möregård – Filip Delincak 3:1 (8:11, 11:9, 11:1, 11:6)
Jakub Dyjas – Jakub Kleprlik 3:0 (11:8, 11:8, 11:8)
Patryk Chojnowski – Petr Korbel 1:3 (9:11, 11:7, 11:13, 4:11)