PKO Ekstraklasa: wygrana Wisły Płock z Jagiellonią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 18.09.2021, 15:25

Wisła Płock rozbiła 3:0 Jagiellonię Białystok. Decydująca była druga połowa, w której "Nafciarze" zdobyli wszystkie gole.

Pierwsze pół godziny w Płocku obfitowało w sytuacje bramkowe. Już w drugiej minucie Kacper Tabiś trafił w słupek. Gospodarze odpowiedzieli strzałem Jakuba Rzeźniczaka. W kolejnych minutach uderzali kolejno Taras Romańczuk i Rafał Wolski, ale najlepszą sytuację miał w 28. minucie Damian Rasak. Wynik jednak nie uległ zmianie. Po przerwie efektowne dziesięć minut zaliczyli podopieczni Macieja Bartoszka. Od 71. do 79. gospodarze strzelili trzy bramki. Kanonadę zaczął Damian Warchoł, a prowadzenie podwyższali Damian Michalski i Łukasz Sekulski. Dzięki wygranej płocczanie przesunęli się do górnej części tabeli.

Wisła Płock - Jagiellonia Białystok: 3:0 (0:0)

Bramki: 71' Warchoł, 74' Michalski, 79' Sekulski

Wisła: Kamiński - Rzeźniczak, Lagator, Michalski - Vallo, Szwoch (56' Kolar), Rasak (87' Jorginho), Blachewicz, Warchoł (87' Lesniak) - Wolski (33' Furman), Sekulski (87' Kocyła)

Jagiellonia: Steinbors - Kwiecień, Augustyn, Puerto - Tabiś (75' Mystkowski), Toporkiewicz (88' Matus), Struski (46' Pospisil), Prikryl, Romanczuk - Żyro (59' Trubeha), Bida (75' Nastić)

Żółte kartki: 81' Furman - 45' Tabiś, 90+5' Nastić

Sędzia: Piotr Lasyk