Koszykówka 3x3 - Liga Narodów U23: triumf reprezentacji Polski!

• Data publikacji: 18.09.2021, 16:45

Reprezentacja Polski mężczyzn w koszykówce 3x3 wygrała rozgrywany w Bukareszcie turniej finałowy Ligi Narodów do lat 23. W finale Polacy pokonali Rumunów. Polki zajęły w tych samych rozgrywkach trzecie miejsce.

Turniej mężczyzn

W sobotę Polacy rozegrali ostatni mecz grupowy. Stawką spotkania z Francją był awans do półfinału, gdyż wszystkie zespoły w grupie B miały bilans 1-1. Polski zespół przegrywał już 11:17, ale w końcówce odrobił straty. Czas skończył się przy stanie 19:19 i doszło do dogrywki. W niej zwycięski punkt na 21:20 zdobył Adrian Bogucki. Polska zakończyła fazę grupową na drugim miejscu za Litwą.

W półfinale nasz zespół zmierzył się z najlepszą w grupie A Rosją, która miała komplet zwycięstw. Spotkanie było wyrównane, ale przez większą część gry wynik musieli gonić Polacy. Utrzymywali jednak tempo Rosjan, a na 20:18 trafił zza łuku Daniel Gołębiowski. Adrian Bogucki mógł zamknąć mecz z linii rzutów wolnych, ale oddał niecelny rzut. Rywale nie zdołali doprowadzić do dogrywki i tym samym polska drużyna awansowała do finału.

W ostatnim meczu turnieju Polacy zagrają z Rumunami. Gospodarze byli niezwykle skuteczni w rzutach dystansowych, ale nasz zespół dotrzymywał kroku rywalom w tym dynamicznym spotkaniu. Rumunia zdobyła po raz pierwszy większą przewagą, odskakując na 14:11, ale polscy koszykarze zdobyli potem pięć kolejnych oczek. Od wyniku 17:17 trafienia za dwa punkty zanotowali Samsonowicz i Bogucki. Polacy zakończyli mecz dwa minuty przed końcem czasu przy stanie 21:17 i zostali zwycięzcami Ligi Narodów do lat 23.

Grupa B: Polska - Francja 21:20 (po dogrywce)
Półfinał: Polska - Rosja 20:18
Finał: Polska - Rumunia 21:17

Turniej kobiet

Awans z grupy wywalczył także zespół kobiet. W ostatnim meczu grupowym Polki pokonały Rumunki. Jeszcze na minutę przed końcem był remis 14:14, ale później na boisko w Pałacu Parlamentu dominowały zawodniczki z Polski. Głównie liderka drużyny, Weronika Papiernik, która zdobyła pięć punktów z rzędu. Polki wygrały 20:14 i zajęły drugie miejsce w grupie B. W półfinale polski zespół uległ Francuzkom. Zespół Trójkolorowych kontrolował przebieg gry i wygrał 20:17. Tym samym Polki zakończyły udział w turniej na półfinale i zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu, a turniej wygrała Francja.

Grupa B: Polska - Rumunia 20:14
Półfinał: Polska - Francja 17:20