EBL: zwycięstwo Trefla w Stargardzie

• Data publikacji: 18.09.2021, 21:20

Trefl Sopot wygrał na wyjeździe 94:82 z PGE Spójnią Stargard w meczu trzeciej kolejki Energa Basket Liga. Zespół z Sopotu prowadził od początku do końca spotkania.

W Stargardzie spotkały się zespoły, które po dwóch kolejkach miały bilans 1-1. PGE Spójnia podejmowała bowiem Trefl Sopot. Goście dominowali na parkiecie od samego początku. Po pierwszej kwarcie zespół Marcina Stefańskiego miał już dziesięć punktów przewagi - 30:20. Drugą część gry sopocianie rozpoczęli od serii 8:0 i dzięki temu ich zapas był jeszcze bardziej komfortowy. Na przerwę Trefl schodził na prowadzeniu 50:34. W 20 minut 14 punktów rzucił Karol Gruszecki.

W trzeciej kwarcie Spójnia odrobiła większość strat i zbliżyła się do rywali nawet na trzy punkty - 58:61. Trefl musiał się na nowo zmobilizować i to zrobił. Po trzeciej odsłonie spotkania goście prowadzili 60:51. Zespół z Sopotu w czwartej kwarcie powiększył jeszcze swoją przewagę do kilkunastu punktów i pewnie zmierzał do drugiej wygranej z rzędu. Mecz zakończył się wynikiem 94:82 na korzyść gości, dla których aż 23 punkty zdobył Yannick Franke.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 82:94 (20:30, 14:20, 26:19, 22:25)

Spójnia: O'brien 19, Gray 17, Boykins 17, Neal 10, Zohore 6, Śnieg 6, Młynarski 5, Szmit 0, Zając, Korolczuk, Grudziński

Trefl: Franke 23, Gruszecki 22, Leończyk 15, Sharma 13, Davis 10, Kolenda 7, Moten 4, Szlachetka 0, Klawa, Ziółkowski, Łałak.