Fortuna 1 Liga: pierwsza porażka Korony w sezonie!

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 18.09.2021, 22:36

Spotkanie 9. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Koroną Kielce a Sandecją Nowy Sącz zakończyło się zwycięstwem gości. Po bramce Boczka triumfowali oni aż 1:0.

Przed tym meczem „Koroniarze” znajdowali się na pierwszej lokacie z 22. punktami na koncie. Zawodnicy „Sączersów” byli zaś na ósmej pozycji z dorobkiem szesnastu „oczek”. Faworytem meczu wydawali się być gospodarze, którzy w tym sezonie punktują naprawdę rewalycjnie.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

Od początku meczu kielczanie ruszyli do ataku, jednak w 12. minucie to goście z Małopolski zdobyli gola. Damian Chmiel dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a Konrada Forenca ładnym uderzeniem pokonał Tomasz Boczek. Chwilę przed końcem pierwszej części gry goście byli blisko podwyższenia wyniku, ale sztuka ta nie udała im się.

Przez praktycznie całe drugie 45 minut Korona przeważała, miała kilka niezłych okazji do wyrównania, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to nowosądeczanie dość zaskakująco triumfowali 1:0.

Wynik ten spowodował, że Korona odniosła pierwsza porażkę w tym sezonie i w przypadku jutrzejszego zwycięstwa Widzewa, ekipa z Gór Świętokrzyskich może utracić fotel lidera. Z kolei goście dzięki temu zwycięstwo przesunęli się aż na trzecią lokatę w tabeli rozgrywek.

Korona Kielce – Sandecja Nowy Sącz 1:0 (1:0)

Bramki: 12’ Boczek

Korona:  Forenc – Sierpina, Malarczyk, Szymusik (83’ Zebić), Danek (46’ Błanik) – Oliveira, Koj – Łukowski, Szpakowski (77’ Górski), Podgórski (71’ Lewandowski) - Frączczak

Sandecja: Pietrzkiewicz – Słaby, Rudol, Boczek, Kobryń – Walski, Piter-Bućko – Szczepanek (46’ Zych), Sovśić (59’ Janicki), Chmiel (88’ Małkowski) – Dikov (59’ Wolny)

Żółte kartki: 82’ Oliveira, 90+3’ Frączczak – 29’ Szczepanek, 65’ Chmiel, 90+4’ Słaby

Sędzia: Grzegorz Kawałko