Kajakarstwo - MŚ: Dorota Borowska z medalem na 200 metrów

• Data publikacji: 19.09.2021, 11:04

Świetnie rozpoczęła się dla polskich kajakarzy niedzielna sesja finałowa na mistrzostwach świata w Kopenhadze. Dorota Borowska zdobyła brązowy medal w C1 na 200 metrów.

W tym sezonie Dorota Borowska zdobyła medal na mistrzostwach Europy i była czwarta na igrzyskach olimpijskich. Tym samym była jedną z faworytek do medalu na mistrzostwach świata. Polka płynęła w czołówce od startu do mety. Ostatecznie zameldowała się na finiszu na trzeciej pozycji i zdobyła pierwszy w niedzielę krążek dla naszej reprezentacji.

Wygrała Katie Vincent. Kanadyjka wyprzedziła o 26 setnych Hiszpankę Anitę Jacome i o 37 setnych Dorotę Borowską. Polska kanadyjkarka wyprzedziła o 14 setnych Ukrainkę Liudmyłę Luzan. Jeszcze dzisiaj o 11:34 Borowska razem z Sylwią Szczerbińską wystartuje w finale dwójek na 200 metrów.