Kajakarstwo - MŚ: dużo czwartych miejsc naszych reprezentantów

• Data publikacji: 19.09.2021, 12:45

Niedziela jest ostatnim dniem mistrzostw świata w kajakarstwie w Kopenhadze. Brązowy medal w C1 na 200 metrów zdobyła Dorota Borowska, która wywalczyła też srebro razem z Michałem Łubniewskim w mikście. Polacy zajęli kilka czwartych miejsc.

O brązowym medalu Doroty Borowskiej pisaliśmy więcej TUTAJ, a o srebrnym w mikście TUTAJ. Świetnie w finale K1 na 200 metrów zaprezentował się Jakub Stepun. Polak płynął na dziewiątym torze w tym niezwykle szybkim i wyrównanym wyścigu. Młodzieżowy mistrz świata był blisko podium w kategorii seniorów. Stepun zajął czwarte miejsce ze stratą 27 setnych do zwycięzcy, którym był Włoch Andrea di Liberto. Srebro zdobył Szwed Petter Menning, a brąz wywalczył Łotysz Roberts Akmens. Reprezentant Polski stracił do niego 11 setnych.

Niecałe pół godziny po zdobyciu medalu w indywidualnej rywalizacji, Dorota Borowska wystartowała w finale w C2 również na dystansie 200 metrów. W sprinterskim wyścigu razem z Sylwią Szczerbińską zajęła piąte miejsce ze stratą 11 setnych do medalu. Triumfowały Patricia Coco i Maria Corbero. Hiszpanki wyprzedziły zaledwie o jedną setną Kubanki - Yarisleidis Duboys i Katherin Segurę.

Wczoraj na 1000 metrów Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zdobyli srebrny medal. Dzisiaj polska dwójka kanadyjkarzy nie zdołała stanąć na podium w rywalizacji na połowie krótszym dystansie. Polacy finiszowali na czwartej pozycji ze stratą sekundy do trzeciego miejsca. Wygrali Włosi Nicolae Craciun i Daniele Santini przed Węgrami i Rosjanami.

W finale na 500 metrów w kanadyjce płynął Mateusz Kamiński. Reprezentant Polski zajął szóste miejsce ze stratą trzech sekund do zwycięzcy, którym był Niemiec Conrad Scheibner. Podium uzupełnili Czech Martin Fuksa i Mołdawianin Oleg Tarnowski oraz Włoch Carlo Tacchini, którzy ex aequo zajęli trzecie miejsce. Po raz pierwszy na mistrzostwach świata rozegrano zawody w C4 na 500 metrów kobiet. Sylwia Szczerbińska, Aleksandra Jacewicz, Magda Stanny i Julia Walczak finiszowały na czwartym miejscu za Białorusinkami, Węgierkami i Ukrainkami.

W niedzielę Polacy zajmowali dużo czwartych miejsc. Tak też było w przypadku naszej czwórki na 500 metrów. Dominika Putto, Julia Olszewska, Klaudia Cyrulewska i Katarzyna Kołodziejczyk stracili do pozycji medalowej ponad pół sekundy. Na podium stanęli zespoły z Białorusi, Węgier i Rosji. Mistrzostwa zakończyły się wyścigami na 5000 metrów. W C1 mężczyzn szósty był Mateusz Kamiński, wygrał Balazs Adolf z Węgier. W C1 kobiet triumfowała Białorusinka Wolha Klimawa, a Julia Walczak zajęła dziewiąte miejsce.