Kajakarstwo - MŚ: srebro kanadyjkarskiego miksta

• Data publikacji: 19.09.2021, 13:10

Dorota Borowska i Michał Łubniewski zdobyli srebrny medal w mikście C2 na 200 metrów na mistrzostwach świata w Kopenhadze. To już piąty medal polskich kajakarzy na tej imprezie.

To był niezwykle pracowity dzień dla Doroty Borowskiej, którą czekały aż trzy starty na 200 metrów. Najpierw Polka zdobyła brązowy medal w jedynce, a potem była piąta w dwójce z Sylwią Szczerbińską. W programie mistrzostw znajdują się także zawody duetów mieszanych na 200 metrów, które powoli zyskują popularność. W finale C2 na starcie stanęli Dorota Borowska i Michał Łubniewski.

Polacy finiszowali na drugim miejscu ze stratą 72 setnych do Irina Andrejewej i Iwana Sztyla z Rosyjskiej Federacji Kajakarskiej. Borowska i Łubniewski zdobyli trzeci srebrny i piąty w sumie medal dla naszej reprezentacji w Kopenhadze. Polski mikst wyprzedził o dwie dziesiąte sekundy Węgrów Davida Korisanszky'ego i Kincso Takacs, którzy zdobyli brąz.