Kajakarstwo - MŚ: przełamanie Walczykiewicz, brąz w mikście

• Data publikacji: 19.09.2021, 13:30

Marta Walczykiewicz i Bartosz Grabowski zdobyli szósty medal dla Polski na mistrzostwach świata w Kopenhadze. Polacy wywalczyli brązowy krążek w mikście K2 na 200 metrów.

Kilkanaście minut temu srebrny medal w mikście na 200 metrów w C2 zdobyli Dorota Borowska i Michał Łubniewski. W zawodach mieszanych w K2 wystartowali Marta Walczykiewicz i Bartosz Grabowski. Mieszanka doświadczenia z młodością przyniosła szósty krążek dla naszej reprezentacji na światowym czempionacie. Polacy finiszowali na trzecim miejscu ze stratą 41 setnych do Anny Lucz i Kolosa Csizmadii z Węgier oraz zaledwie dwóch setnych do Messiasa Baptisty i Francisci Laii z Portugalii.

Polski duet wyprzedził o pięć setnych sekundy hiszpańską parę - Sara Ouzande/Carlos Garrote. Medal w mikście jest dla Marty Walczykiewicz osłodą po dwóch czwartych miejscach na najważniejszych imprezach. Polska kajakarka uplasowała się tuż za podium wczoraj w Kopenhadze. Była także czwarta na igrzyskach olimpijskich w Tokio.