Skoki narciarskie - LPK: Villumstad wygrał niedzielny konkurs w Oslo. Wolny na podium
PZN

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 19.09.2021, 14:15

Fredrik Villumstad wygrał niedzielny konkurs LPK w Oslo. Na 3. miejscu uplasował się Jakub Wolny.

Liderem na półmetku zawodów był Stefan Hula, który uzyskał 101,5 metra. W drugiej rundzie najlepszy z Polaków lądował 3,5 metry bliżej, co spowodowało spadek na 5. miejsce. Awans z 5. miejsca na najniższy stopień podium zanotował Jakub Wolny, który skakał po 102,5 i 98,5 metra, dzięki czemu zanotował 231,1 pkt. 6,1 pkt więcej zgromadził wspomniany Norweg, który zwyciężył skacząc po 102 i 104,5 metra. Jedną pozycję niżej sklasyfikowanym został Manuel Fettner z Austrii (100 m; 101 m).

Pucharowe punkty zdobyli ponadto: 10. Klemens Murańka, 17. Maciej Kot oraz Aleksander Zniszczoł i Kacper Juroszek, których sklasyfikowano w trzeciej dziesiątce.