ME U16 dywizji B: elita nie dla nas

• Data publikacji: 16.08.2018, 16:35

Reprezentacja Polski uległa Czechom 85:104 w ćwierćfinale Mistrzostw Europy do lat 16 dywizji B, które rozgrywane są w Sarajewie. Biało-Czerwoni stracili tym samym szanse na awans do dywizji A.

Czesi przed spotkaniem z Polakami legitymowali się świetnym bilansem - 4 zwycięstwa i tylko jedna porażka, 69:86 z Bośnią i Hercegowiną. Jednak to niepokonani jak dotychczas Polacy (+/- 86 - trzeci najlepszy wynik na tym turnieju) wydawali się być minimalnymi faworytami tego spotkania.

Początek - tak jak można się było spodziewać - wyrównany. W połowie pierwszej kwarty Czesi odjechali nam co prawda na kilka punktów, ale podopiecznym Romana Prawicy szybko udało się doskoczyć. W drugiej ćwiartce to my mieliśmy chwilę lekkiej dominacji, jednak ostatecznie na przerwę schodziliśmy z jednym punktem straty. Znakomite spotkanie rozgrywał Filip Siewruk, który w samej pierwszej połowie rzucił 15 punktów, trzykrotnie trafiając zza łuku (na cztery próby).

Niestety, druga połowa w całości należała już do naszych rywali. Czesi systematycznie budowali przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wynosiła już 11 punktów. Całkiem niezły początek ostatniej kwarty, kiedy to udało nam się zbliżyć na sześć punktów, dał jeszcze promyczek nadziei. Niestety, nasi południowi sąsiedzi ponownie powiększyli swoją przewagę do rozmiarów dwucyfrowych i tej przewagi do końca meczu już nie oddali. Ostatecznie zwyciężyli 104:85 i są już tylko jedno zwycięstwo od awansu do dywizji A. My szanse na ten awans całkowicie utraciliśmy.

Polakom pozostają jeszcze do rozegrania dwa mecze o miejsca 5.-8. Nie będą one miały jednak większego znaczenia. Do dywizji A awansują bowiem tylko trzy najlepsze drużyny turnieju w Sarajewie.

Polska - Czechy 85:104 (17:20, 27:25, 22:32, 19:27)