PHL: triumf GKS-u Katowice w hicie, mistrz Polski pokonany

• Data publikacji: 19.09.2021, 20:50

W niedzielę rozegrano czwartą kolejkę Polskiej Hokej Ligi. W hicie serii gier GKS Katowice wygrał 3:2 na wyjeździe z mistrzem Polski, JKH GKS-em Jastrzębiem.

Najciekawiej zapowiadał się mecz rozgrywany w Jastrzębiu. Dla mistrzów Polski był to dopiero drugi ligowy mecz. W piątek wygrali oni w Tychach, ale teraz podejmowali GKS Katowice, który miał na swoim koncie komplet trzech zwycięstw. Zespół z Katowic podtrzymał świetną passę. Prowadził już 2:0 po bramkach Macieja Kruczka (13. minuta) i Patryka Wronki (29. minuta). Trzy minuty później bramkę kontaktową dla JKH zdobył Frenks Razgals. Goście świetnie rozpoczął trzecią tercję, gdyż gola na 3:1 strzelił Anthon Erikson. Szybko odpowiedział Kamil Górny, ale to było wszystko, na co było stać mistrzów Polski, którzy przegrali 2:3.

GKS Katowice jest liderem tabeli z kompletem czterech zwycięstw. Pierwszą porażkę poniosła KH Energa Toruń, który uległa po dogrywce na wyjeździe Zagłębiu Sosnowiec. W 26. minucie Zagłębie prowadziło już 3:1. Trzy kolejne bramki zdobyli hokeiści z Torunia. Na dziesięć minut przed końcem do remisu 4:4 i ostatecznie do dogrywki doprowadził Tomasz Kozłowski. Już po 43 sekundach dodatkowego czasu gry zwycięską bramkę dla ekipy z Sosnowca zdobył Jewgienij Nikiforow.

W Sanoku spotkały się zespoły, które jeszcze w tym sezonie nie mogły cieszyć się z wygranej. Ciarko STS Sanok pokonało 4:2 Re-Plast Unię Oświęcim. Bohaterem gospodarzy był Jakub Bukowski, który zanotował hat-tricka. Dopiero drugi mecz w sezonie rozegrała Comarch Cracovia, której rywalem był GKS Tychy. Ekipa z Krakowa zwyciężyła 2:0;