WTA: Tauson wygrywa w Luksemburgu, Paolini najlepsza w Portoroz

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 19.09.2021, 21:45

Clara Tauson oraz Jasmine Paolini zwyciężyły dzisiejsze finały turniejów. Dunka zwyciężyła turniej w Luksemburgu, zaś Włoszka okazała się najlepsza w Portotoz

Clara Tauson dopiero wkracza w świat dorosłego tenisa, a dziś wygrała drugi w swojej karierze turniej rozgrywany w ramach WTA Tour. Dunce nie przyszło to zwycięstwo jednak łatwo. Jelena Ostapenko nie była łatwym przeciwnikiem. Tauson największą przewagę miała tego dnia, jeśli chodzi o asy serwisowe, w tej statystyce wygrała 8:2. To była pierwsza w historii potyczka tych pań.

Jelena Ostapenko (LAT) [3] - Clara Tauson (DEN) 3:6, 6:4, 4:6

Jasmine Paolini z roku na rok zalicza progres. Aktualnie Włoszka w rankingu WTA zajmuje 87 miejsce i wygrała swój pierwszy turniej WTA Tour. Alison Riske postraszyła trochę 25-latkę w pierwszym secie, gdy na rozstrzygnięcia trzeba było czekać do tiebreaka, lecz w drugim secie Paolini w pełni zdominowała rywalizację wygrywając go 6:2. Podobnie jak Tauson i Ostapenko tak i w tym przypadku te panie rywalizowały ze sobą po raz pierwszy.

Alison Riske (USA) [3] - Jasmine Paolini (ITA) (4)6:7, 2:6