Pięciobój nowoczesny - MŚ U17 i U19: Bez sukcesów w ostatnim dniu

• Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 19.09.2021, 21:20

Maciej Klimek zajął 12. miejsce w pięciobojowych mistrzostwach świata juniorów, które zakończyły się w Aleksandrii. Sztafeta mieszana kadetów zajęła natomiast miejsce 11.

Przypomnijmy, że kadeci stratują w trójboju nowoczesnym, na który składają się pływanie oraz laser run. Maja Marcinkowska i Igor Radomyski start na pływalni zakończyli z czasem 01:59.33, co dało im piąte miejsce z dorobkiem 312 punktów pięciobojowych. Na starcie kombinacji do prowadzących Bułgarów tracili 7 sekund. Jednak nasza para zamiast odrabiać straty, dała się wyprzedzić kilku innym sztafetom i ostatecznie zajęła 11. miejsce. Wygrali Węgrzy przed Białorusinami i Włochami.

Juniorzy do 19 roku życia dodatkowo zmagają się w szermierce. Maciej Klimek star zaczął znakomicie, od drugiego wyniku na pływalni (01:59.37), niestety w kolejnych konkurencjach nie było już tak dobrze. Na planszy wygrał 19 walk, co dało mu 11. miejsce, jednak w kombinacji nie było już dobrze. Polak uzyskał 26. czas i dał się wyprzedzić wielu rywalom, lądując ostatecznie na 12. miejscu. Triumfował Rosjanin Kirił Manulio, który co prawda średnio pływał, ale potem doskonale walczył i był najszybszy na trasie laser runu. Srebro dla Francuza Cedrica Chatelliera, brąz dla przedstawiciela gospodarzy, Mohameda Moutaza.

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.