Piłka ręczna - Bundesliga: ligowy klasyk dla THW Kiel

• Data publikacji: 20.09.2021, 09:28

Za nami trzecia kolejka Bundesligi piłkarzy ręcznych. W hicie rozgrywek THW Kiel pewnie wygrało 33:23 z SG Flensburgiem-Handewitt. Niespodziewaną porażkę w Hamburgu poniosło Rhein-Neckar Loewen.

Najciekawszy mecz kolejki rozegrano w Kilonii, gdzie THW podejmowała Flensburg-Handewitt. Jedynie przez kilkanaście minut w pierwszej połowie spotkanie było wyrównane. Pod koniec pierwszej odsłony meczu Kiel odskoczył aż na sześć bramek przewagi. W drugiej połowie dominacja "Zebr" była jeszcze większa. Gospodarze wygrali różnicą aż dziesięciu bramek - 33:23. Siedem bramek dla THW zdobył Sander Sagosen. Ekipa z Kilonii jest liderem tabeli z kompletem zwycięstw. Flensburg ma na swoim koncie zwycięstwo, remis i porażkę.

Niespodziewanie drugą porażkę w sezonie poniosło Rhein-Neckar Loewen. Lwy przegrały w Hamburgu z Handball Sport Verein. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili tylko 16:15. Na siedem minut przed końcem goście z Mannheim wygrywali 27:26, ale do końca meczu nie zdobyli bramki. Hamburg rzucił sześć trafień i wygrał 32:27. Dla beniaminka to pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Komplet na swoim koncie ma SC Magdeburg. Wygrał on 30:26 z HSG Wetzlar. Piotr Chrapkowski zdobył jedną bramkę. W innej sytuacji niż Magdeburg jest SC DHfK Leipizig, które po emocjonującej końcówce sięgnęło po pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując TBV Lemgo Lippe. Zwycięskie trafienie na 27:26 dla gości z Lipska zdobył znany z polskiej ligi, Marko Mamić na 20 sekund przed końcem. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Maciej Gębala. Polski obrotowy zanotował cztery trafienia.