Koszykówka - 3x3: Polki na podium Women's Series
FIBA

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 20.09.2021, 13:45

Reprezentacja Polski kobiet w koszykówce 3x3 zajęła trzecie miejsce w Women's Series - najbardziej prestiżowych rozgrywkach w koszykówce 3x3 kobiet. Polki odpadły w półfinale finałowego turnieju z drużyną Niemiec, która zwyciężyła również w finale. Ze względu na zdobywaną średnią punktów nasze reprezentantki zostały sklasyfikowane na trzeciej pozycji.

W miniony weekend w rumuńskim parlamencie w Bukareszcie do walki o zwycięstwo w FIBA 3x3 Women's Series przystąpiło osiem drużyn. Wcześniej o awans do turnieju finałowego reprezentacje walczyły w ośmiu turniejach na całym świecie. Polki rozstawione z numerem szóstym trafiły do grupy B. Biało-czerwone pewnie wygrały wszystkie trzy spotkania z Austriaczkami, Mongołkami i Holenderkami i zdobyły najwięcej punktów w grupie ze wszystkich ośmiu drużyn.

W półfinale Polki trafiły jednak na drużynę Niemiec i nasze sąsiadki okazały się za mocne, wygrywając 16:11. Biało-czerwone ze względu na wyższą średnią zdobytych punktów od drugich pokonanych półfinalistek - Holenderek, zostały sklasyfikowane na trzecim miejscu turnieju. Zwycięzcą rozgrywek zostały Niemki, które pokonały w finale Kanadę 18:14.