Serie A: Napoli rozgromiło Udinese i jest liderem tabeli

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 20.09.2021, 22:50

SSC Napoli pewnie pokonało na wyjeździe Udinese i ponownie zostało liderem Serie A. Drużyna Luci Gottiego plasuje się na siódmym miejscu w ligowej tabeli. Piotr Zieliński wszedł na boisko w 71. minucie

Początek spotkania był wyrównany, choć oczywiście przy piłce częściej utrzymywali się piłkarze prowadzeni przez Luciano Spalettiego. Goście zamienili na bramkę pierwszą dogodną sytuację w 24. minucie meczu. Mario Rui popisał się znakomitym podaniem, a Lorenzo Insignie przelobował golkipera gospodarzy, jednak tuż przed linią bramkową do futbolówki dopadł jeszcze Victor Osimhen i to on wpisał się na listę strzelców. Dziesięć minut później Napoli fantastycznie rozegrało rzut wolny, co przełożyło się na kolejnego gola. Kalidou Koulibaly wyłożył piłkę do Amira Rrahmaniego, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w pustej siatce. Zespół z południa Włoch schodził do szatni z dwoma bramkami przewagi.

Po zmianie stron "Azzurri" szybko strzelili kolejnego gola. Potężny strzał ze skraju pola karnego oddał Kalidou Koulibaly, który trafił idealnie w okienko bramki strzeżonej przez Marco Silvestriego. To nie koniec popisów zespołu z Neapolu. W 84. minucie Mario Rui znalazł w polu karnym Hirvinga Lozano, a Meksykanin precyzyjnym uderzeniem ustalił wynik spotkania na 4:0. Napoli po raz kolejny udowodniło, że jest poważnym kandydatem do walki o mistrzostwo Włoch.

Udinese – Napoli 0:4 (0:2)

Bramki: 24' Osimhen, 35' Rrahmani, 52' Koulibaly, 84' Lozano.

Udinese: Silvestri, Samir, Nuytinck, Becao, Molina (85' Soppy), Arslan (72' Samardzic), Walace, Pereyra (64' Makengo), Stryger Larsen (72' Zeegelaar), Pussetto, Deulofeu (64' Beto)

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui (86' Zanoli), Fabian Ruiz (81' Ounas), Elmas, Zambo Anguissa, Politano (71' Lozano), Osimhen (81' Petagna), Insigne (71' Zieliński)

Żółte kartki: 56' Samir, 66' Molina – 82' Mario Rui