Kolarstwo szosowe - MŚ: Iwanczenko ze złotem, Polki w drugiej dziesiątce
Marc / Flickr.com

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 21.09.2021, 14:08

Rosjanka Alena Iwanczenko zdobyła złoto kolarskich mistrzostw świata w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorek. Polki zajęły miejsca w drugiej dziesiątce.

W odbywającym się we Flandrii czempionacie kolarki miały dziś do pokonania 19 kilometrów zupełnie płaskiej trasy z Knokke-Heist do Bruges.

Na trasie dzisiejszych zmagań stanęły dwie nasze reprezentantki: Tamara Szalińska i Maja Wróblewska. Pierwsza z nich jechała na początku stawki, na mecie uzyskała najlepszy czas z dotychczas startujących zawodniczek. Z bardzo podobnym do Szalińskiej czasem dystans pokonała Wróblewska, której przejechanie 19,5 kilometra zajęło 8 sekund dłużej niż koleżance z kadry. Tęczowa koszulka mistrzyni globu juniorek zostanie w Rosji, bo najszybszą cyklistką ponownie okazała się reprezentantka "Sbornej", tym razem tytuł przypadł Alenie Iwanczenko. Rosjanka wyprzedziła Brytyjkę Zoe Backstedt i o 25 sekund Niemkę Antonię Niedermayer. O tym, jak szaleńcze tempo jazdy narzuciła pierwsza trójka niech świadczy fakt, że czwarta w klasyfikacji Holenderka Van Der Meiden do podium straciła ponad minutę.

Polki ostatecznie zajęły ostatecznie miejsca w dwudziestce, Tamara Szalińska była 16., a Maja Wróblewska 20.