Kolarstwo szosowe - MŚ: Wang mistrzem świata, Gieryk na dwunastym miejscu
CC-by-SA

• Dodał: Kacper Tyczewski
  • Data publikacji: 21.09.2021, 17:06

Gustav Wang został mistrzem świata juniorów w jeździe indywidualnej na czas. Podium uzupełnili Joshua Tarling i Aleca Segaerta. Kacper Gieryk był 12., a Mateusz Gajdulewicz 38.

Juniorzy startowali na kompletnie płaskiej, nieco ponad 22-kilometrowej trasie z Knokke-Heist do Bruggi.

Jako pierwszy spośród Polaków startował Kacper Gieryk. Nasz reprezentant przyzwoicie przejechał pierwszą część trasy i na punkcie pomiaru czas był 20. Natomiast ostatnie 10 kilometrów w wykonaniu Gieryka było już bardzo dobre i z wynikiem 26:45 uplasował się na niezłym 12. miejscu. Niestety poniżej swoich możliwości zaprezentował się Mateusz Gajdulewicz, który po problemach przed pierwszym pomiarem czasu, w ostatecznym rozrachunku zajął dopiero 38. lokatę.

Za to najlepszy spośród wszystkich rywalizujących zawodników był Gustav Wang. Duńczyk uzyskał czas 25:37 i drugiego Jushuę Tarlinga wyprzedził o 20 sekund. Najniższy stopień podium zajął Alec Segaert, który w walce o brąz pokonał Carla-Frederika Bevorta o 0,52 sekundy.