Tenis - WTA Ostrawa: porażki polskich deblistek w pierwszej rundzie

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 21.09.2021, 19:50

To nie był najlepszy wieczór dla kobiecego tenisa w Polsce. Katarzyna Kawa w duecie z Aleną Fominą przegrała 2:0, zaś Katarzyna Piter wraz z Kimberley Zimmermann 2:1.

Katarzyna Kawa/Alena Fomina musiały zmierzyć się z duetem Astra Sharma/Rosalie Van der Hoek. Pomimo zaciętej walki z australijsko-holenderskim duetem nie udało się wyrwać seta. Przewagą rywalek polsko-rosyjskiego duetu było przede wszystkim dużo lepsze zgranie ze sobą. Duet Kawy z Fominą to jednorazowa sytuacja, a Sharma oraz Van der Hoek miały już kilka razy okazję grać razem. To przede wszystkim zaważyło, lecz  nie można powiedzieć, że był to "mecz do jednej bramki".

Astra Sharma/Rosalie Van der Hoek (AUS/NED) - Alena Fomina/Katarzyna Kawa (RUS/POL) - 7:5, 7:5

Spotkanie Katarzyny Piter było dużo bardziej wyrównane. Polsko-belgijski duet mierzył się z japońską parą Eri Hozumi/Makoto Ninomiya. Piter z Zimmermann przegrały pierwszego, bardzo wyrównanego seta 6:3, lecz w drugim to one dyktowały warunki ostatecznie tym samym wynikiem wygrywając. Tiebreak zakończył się jednak wynikiem 10:6 dla Japonek i to one awansowały dalej.

Katarzyna Piter/Kimberley Zimmermann (POL/BEL) - Eri Hozumi/Makoto Ninomiya (JPN/JPN) - 3:6, 6:3, 6:10