Tenis - Ostrawa WTA: Pewna wygrana Igi Świątek

• Dodał: Konrad Klusak
  • Data publikacji: 22.09.2021, 17:53

Iga Świątek wygrała swój pierwszy mecz w Ostrawie pokonując Julię Putnicewę 2:0. Polka dwukrotnie zakończyła set wygrywając 6:4, a w następnej rundzie zmierzy się z kimś z dwójki Linette/Rybakina.

Pierwszy set Iga Świątek zaczęła od mocnego uderzenia, bo po już w drugim gemie udało jej się przełamać Kazaszkę. Przy stanie 3:1 straciła jednak to, co zyskała. Gema z serwisu Polki wygrała Julia Putnicewa, a chwilę później był już remis 3:3. Kolejne przełamanie, które zakończyło seta miało miejsce przy stanie 5:4. Wówczas Świątek nie pozostawiła złudzeń 26-latce i wygrała gema "do zera".

Drugie rozdanie również wygrała 20-latka, lecz tym razem, choć kilka razy zawodniczki były blisko przełamania to na break'a trzeba było czekać do ostatniego gema. Było to pierwsze w historii spotkanie Polki z Kazaszką. Teraz Iga Świątek czeka na przeciwniczkę w ćwierćfinale. Może okazać się, że będziemy oglądać polsko-polski pojedynek. Wszystko zależy od  rozstrzygnięcia jutrzejszego spotkania Magdy Linette Eleną Rybakiną.

Iga Świątek (POL) [1] - Julia Putnicewa (KAZ) 6:4, 6:4