Tenis - ATP Metz: Hurkacz i Zieliński w półfinale debla
sirobi 2019

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 22.09.2021, 18:09

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński kontynuują swój świetny występ we Francji i zameldowali się w półfinale deblowego turnieju ATP w Metz. Polacy w 1/4 odprawili rozstawionych z numerem 3. Oliviera Maracha i Philippa Oswalda, pokonując ich 6:3 6:4.

Początkowe trzy gemy przyniosły szybkie zwycięstwa par podających, a po nich nastąpiło pierwsze przełamanie. Jego autorami byli Polacy, którzy wykorzystali pierwszego breakpointa i przełamując rywali odskoczyli na 3:1. Kolejne gemy ponownie zapisywały na swoim koncie duety serwujące, co do zwycięstwa w tym secie przybliżało polski debel. Choć Hurkacz i Zieliński, mieli okazję zakończyć partię już w ósmej odsłonie przy podaniu Austriaków, nie zdołali zanotować kolejnego przełamania. Polacy po chwili wykorzystali za to szansę przy własnym serwisie, wygrywając gema do zera, a całego seta 6:3.

Seria utrzymywanych podań trwała w początkowych fragmentach drugiej partii i obie pary do stanu 2:2 szybko zapisywały na swoim koncie kolejne gemy serwisowe. Piąta odsłona przyniosła najwięcej walki w tym secie, a co najważniejsze przełamanie serwisu Maracha i Oswalda przez Polaków. Okazało się to kluczowym momentem dla losów tego pojedynku, bowiem w kolejnych gemach przełamań już nie obserwowaliśmy. Hurkacz i Zieliński zwyciężyli tym samym drugiego seta 6:4, a całe spotkanie 2:0, eliminując trzecią parę turnieju i awansując do półfinału zmagań w Metz. Tam ich przeciwnikami może być najwyżej rozstawiony duet Kontinen/McLachlan.

Hubert Hurkacz/Jan Zieliński (POL/POL) - Olivier Marach/Philipp Oswald (AUS/AUS) [3] 6:3 6:4

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.