La Liga: Real rozgromił rywala, hat-trick Asensio
Mervat [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 22.09.2021, 23:59

W meczu 6. kolejki La Liga, Real Madryt rozgromił na własnym terenie Real Mallorca 6:1. Bohaterem spotkania został Marco Asensio, który popisał się hat-trickiem.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli oczywiście "królewscy", którzy do tej pory stracili jedynie dwa punkty w pięciu spotkaniach. Zespołu z Mallorci nie należało jednak skreślać przed rozpoczęciem spotkania, bowiem rozgrywają oni póki co, całkiem dobry sezon, mając na swoim koncie osiem "oczek".

Mecz rozpoczął się w najlepszy możliwy sposób dla gospodarzy. Już w trzeciej minucie spotkania wynik otworzył, tradycyjnie już, Karim Benzema, który wykorzystał fatalną pomyłkę przyjezdnych i trafił z najbliższej odległości. Prawdziwą serię bramek mieliśmy jednak w drugim kwadransie gry. Strzelanie rozpoczął wówczas Marco Asensio, a odpowiedź rywali padła po zaledwie jednej minucie, kiedy strzał z linii pola karnego oddał Kang In-Lee. Krótko trwała jednak radość gości ze zdobycia bramki kontaktowej, bowiem już w 29. minucie Karim Benzema znalazł w polu karnym Asensio, a ten zdobył swoją drugą bramkę tego wieczoru. Kolejne szansy w pierwszej połowie mieli jeszcze Vinicius oraz Asensio, jednak nie znaleźli oni drogi do bramki rywala.

Real mocno rozpoczął również drugą połowę spotkania. Już w 49. minucie, podanie Rodrygo na bramkę zamienił Benzema. Przyjezdnym tym razem jednak się upiekło, ponieważ sędzia po konsultacji z VAR-em, odgwizdał faul Francuza, a bramka została więc anulowana. Gospodarze nie zwalniali jednak tempa i po kolejnych sześciu minutach Benzema zagrał przed pole karne do Marco Asensio, a ten pokonał bramkarza strzałem tuż przy słupku, kompletując tym samym hat-tricka. Hiszpan aż do dzisiejszego spotkania nie wpisał się na listę strzelców, ale kiedy już mu się to udało, to od razu trzy razy. W 79. minucie Benzema otrzymał fantastyczne podanie od Davida Alaby i przy sporym udziale obrońców, zdołał zamienić zagranie Austriaka na bramkę. Francuz w obecnym sezonie wykręca fantastyczne liczby, nawiązujące do najlepszych sezonów Cristiano Ronaldo w barwach "królewskich". Ma na swoim koncie już osiem bramek, oraz siedem asyst. Nie był to jednak wciąż koniec męki graczy z Mallorci. W 85. minucie w pole karne wpadł Vinicus, który fantastycznie dograł do Isco, a ten zdobył swoją pierwszą bramkę w obecnych rozgrywkach.

Więcej bramek już nie padło, jednak Real Madryt rozgromił swoich rywali 6:1, dzięki czemu wrócił na czoło tabeli i wyprzedza Atletico o dwa punkty. Mallorca pozostała natomiast na 10. lokacie ligi hiszpańskiej.

Real Madryt - Real Mallorca 6:1 (3:1)

Bramki: Benzema 3', 78', Asensio 24', 29', 55', Isco 84' - Kang-In 25'

Real Madryt: Courtois - Gutierrez, Alaba, Militao, Fernandez (80' Santos) - Camavinga (67' Blanco), Valverde, Asensio (72' Isco) - Vinicius, Benzema (80' Jovic), Rodrygo (72' Lucas)

Real Mallorca: Reina - Sastre, Valjent, Gaya (59'), Olivan - Kubo (46' Baba), Battaglia, Febas (59' Sanchez), Lee - Hoppe (59' Prats), Junior (76' Mboula)

Żółte kartki: 47' Rodrygo, 67' Fernandez - 57' Baba

Sędzia: J.A. Rojas