Carabao Cup: Chelsea lepsza w rzutach karnych od Aston Villi

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 22.09.2021, 23:35

Chelsea po rzutach karnych wyeliminowała Aston Villę w 1/16 finału Carabao Cup. Po regulaminowych 90. minutach padł remis 1:1. Gole zdobywali Timo Werner i Cameron Archeer.

W pierwszej połowie na Stanford Bridge niewiele się działo. Lepsze okazje stworzyli sobie goście. Już w 8. minucie dobrą okazję zmarnował Cameron Archeer, posyłając piłkę nad poprzeczką. W końcówce inauguracyjnej odsłony ten sam zawodnik na spółkę z  Carneyem Chukwuemeką nie zdołali pokonać defensywy "The Blues". W drugich czterdziestu pięciu minutach zarysowała się znacząca przewaga gospodarzy. W 54. minucie wrzutkę Reece'a Jamesa skutecznie wykończył Timo Werner. Podopieczni Thomasa Tuchela chcieli pójść za ciosem. W kolejnych minutach dogodną okazję zmarnował Werner, a groźnie było po strzale Hakima Ziyecha. Nieoczekiwanie to goście doprowadzili do wyrównania. Matthew Cash dośrodkował w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Archeer. Mimo przewagi piłkarze Chelsea nie zdołali ponownie wyjść na prowadzenie. O losach meczu zadecydował konkurs jedenastek. W nim szybko gospodarze wyszli na prowadzenie 3:1 i mimo nie wykorzystanego rzutu karnego przez Bena Chilwella, awansowali do kolejnej rundy. W 1/8 finału zmierzą się z Southampton.

Chelsea - Aston Villa: 4:3 k. (1:1) (0:0)

Bramki: 54' Werner - 65' Archeer

Chelsea: Kepa - Chilwell, Chalobah, Sarr, James - Kante (46' Mount), Saul (76' Lukaku), Loftus-Cheek - Hudson-Odoi, Werner, Ziyech (77' Barkley)

Aston Villa: Steer - Cash (77' Konsa), Tuanzebe, Hause, Young - Nakamba, Sanson (42' Chukweuemaka), Traore (63' Philogene-Bidace), Buendia, El-Ghazi - Archeer

Żółte kartki: 30' Sarr, 90+2' James - 86' Young

Sędzia: Graham Scott