Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków gra dalej, Stal Mielec odpada
Piotr Drabik [CC BY 2.0]/wikimedia commons

• Dodał: Piotr Ziąbka
  • Data publikacji: 22.09.2021, 22:32

W 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski Stal Mielec podejmowała Wisłę Kraków. Faworytem byli goście, gdyż to oni radzą sobie lepiej od początku bieżącego sezonu PKO Ekstraklasy. Biała Gwiazda zwyciężyła 3:1 i awansowała do kolejnej rundy. Gole dla Wisły zdobyli: Mateusz Młyński, Serafin Szota i Yaw Yeboah.

Spotkanie od pierwszego gwizdka arbitra przebiegało pod kontrolą gospodarzy. To oni więcej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali przebieg gry. Piłkarze Stali Mielec dochodzili do dogodnych sytuacji, ale koncertowo je marnowali. Po kwadransie obraz gry uległ zmianie i do głosu doszła Wisła Kraków. Wynik spotkania niesamowitym strzałem w 20. minucie otworzył Mateusz Młyński. Po podaniu od Yawa Yeboaha młody Polak uderzył bardzo mocno, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Kilka akcji później spore zamieszanie w polu karnym Stali wykorzystał Serafin Szota, który sprytnym strzałem głową podwyższył wynik na 2:0 dla Białej Gwiazdy. Po chwili sytuacja Stali Mielec wyglądała jeszcze gorzej, gdyż po ewidentnym faulu z boiska wyleciał Kamil Kościelny. Do przerwy wielkich emocji już nie oglądaliśmy, a Wisła pewnie kroczyła po awans.

Od początku drugiej części gry działo się jeszcze więcej niż w pierwszej, ale tym razem festiwal niewykorzystanych okazji prezentowali Wiślacy. Spokojnie mogli powiększyć rozmiary swojego prowadzenia, ale los obrócił się przeciwko nim w 69. minucie. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę od własnej bramki skierował głową Jan Kliment. Długo na odpowiedź Wiślaków nie trzeba było czekać, bo po zaledwie pięciu minutach Yaw Yeboah wykorzystał jedenastkę i ustalił wynika spotkania na 3:1.

Stal Mielec - Wisła Kraków 1:3 (0:2)

Bramki: 69' Kliment (sam.) - 20' Młyński, 24' Szota, 73' Yeboak (k.)

Stal Mielec: Primel - Granlund, Chorbadzhiyski, Kościelny, Flis - Szczutowski (63' Sitek), Kort (76' Guca), Hinokio (63' Jankowski), Wrzesiński (67' Seweryn) - Urbańczyk (46' Tomasiewicz), Sadłocha

Wisła Kraków: Biegański - Gruszkowski (82' Szot), Sadlok, Hanousek, Szota - El Mahdioui (82' Plewka), Zhukov, Młyński (82' Starzyński), Skvarka (74' Savić), Yeboah (74' Hugi) - Kliment

Żółta kartka: 68' Yeboah

Czerwona kartka: 28' Kościelny

Sędzia: Łukasz Szczech

Piotr Ziąbka – Poinformowani.pl

Piotr Ziąbka

Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. 10 lat zawodowego pływania za mną. Prywatnie kibic piłki nożnej, koszykówki i skoków narciarskich.