Tenis - WTA Ostrawa: różne oblicza Linette. Polka przegrywa z Rybakiną
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 23.09.2021, 13:50

Magda Linette nie zdołała wygrać meczu 2. rundy tenisowego turnieju Ostrava Open 2021. Górą Kazaszka Jelena Rybakina, która wygrała 2:1.

Pierwszego seta Kazaszka wygrała 6:3. Rybakina do przełamania doprowadziła już w trzecim gemie. Blisko zwycięstw przy podaniu rywalki była też Linette. W drugim rozdaniu Kazaszka popełniła między innymi podwójny błąd serwisowy, zaś w czwartym punkty Polce dało posyłanie piłek na aut, czy też w siatkę. W końcówkach sytuację Rybakiny ratowały jednak asy serwisowe, co pomogło powiększać przewagę. Do końca seta Linette ugrała jeszcze dwa gemy, co zawdzięcza dobremu serwisowi. Ostatecznie jednak przełamać po raz drugi dała się w dziewiątym gemie i seta na własną korzyść zanotowała reprezentantka Kazachstanu.

W drugiej partii losy się odwróciły. Od przełamania rozpoczęła ją Linette, która sukcesem zakończyła też drugiego gema. W kolejnych dwóch górą jednak Rybakina. Na więcej nie było jej jednak stać. Gorzej wykonywane bekhendy pozwoliły Polce wygrać kolejne gemy, zaś seta 6:2.

O wszystkim decydował więc trzeci set, którego od zwycięskiego, choć nerwowego gema rozpoczęła Rybakina. Kazaszka popełniła podwójny błąd serwisowy, lecz później odbiła to sobie asem, co przy innych dobrych zagraniach dało zwycięstwo do 30. Pierwszego gema przy własnym podaniu wygrała też Linette, która później zaczęła popełniać błędy. Podwójny błąd serwisowy, źle funkcjonujący bekhend i asy rywalki sprawiły, że Linette przegrywała już 1:5. W decydującym gemie przełamać nie dała się Rybakina, która wygrała 6:1. Zwycięstwo zawdzięcza dobremu serwisowi.

W ćwierćfinale Kazaszka zmierzy się z Igą Świątek.

Magda Linette (POL) - Jelena Rybakina (KAZ) 3:6, 6:2, 1:6