Tenis - ATP Metz: pewny awans Hurkacza do ćwierćfinału

• Data publikacji: 23.09.2021, 17:00

Hubert Hurkacz (13. ATP) bez większych problemów poradził sobie z Lucasem Pouillem (142. ATP), pokonując go 6:2, 6:3 w 1/8 finału turnieju ATP w Metz. Tym samym polski tenisista zapewnił sobie awans do ćwierćfinału rozgrywek, w którym zmierzy się z byłą jedynką światowego rankingu tenisa - Andym Murrayem (113. ATP).

Dzisiejszy mecz drugiej rundy był jednocześnie czwartym pojedynkiem obu zawodników. Wcześniej dwukrotnie triumfował Hurkacz, ale ich ostatnie starcie sprzed dwóch lat w Tokio zakończyło się wygraną Pouille. Polak nie zamierzał dopuścić do powtórki z tamtego wydarzenia i od samego początku narzucił przeciwnikowi swoje tempo gry. Trzy otwierające spotkanie gemy to kompletna dominacja Huberta, który oddał rywalowi ledwie cztery piłki i objął prowadzenie 3:0 z przewagą jednego przełamania. W następnych minutach wrocławianin pewnie kontrolował przebieg seta, by w ósmym z nich doprowadzić do gry na przewagi przy podaniu Francuza, co zakończyło się drugim przełamaniem oraz setem dla Polaka.

Druga odsłona nie różniła się zbytnio od pierwszej. Wciąż stroną dominującą był nasz reprezentant, który już w drugim gemie miał trzy szanse na przełamanie podania rywala. Wtedy jeszcze ta sztuka mu się nie udała, ale dopiąć swego zdołał przy kolejnej okazji, czyli w gemie czwartym. Chwilę później Hurkacz wygrał gema przy własnym podaniu, po którym prowadził już 4:1. Ostatnie gemy w meczu wygrywali tenisiści serwujący, dzięki czemu Hubert Hurkacz zwyciężył 6:2, 6:3 i awansował do ćwierćfinału turnieju w Metz. Tam na Polaka czeka były lider światowego rankingu tenisistów, Andy Murray.

Hubert Hurkacz (POL) [1] - Lucas Poulle (FRA) [WC] 6:2, 6:3