Tenis - WTA Ostrawa: awans Linette do półfinału debla
Robbie Mendelson/ Wikimedia

• Dodał: Seweryn Czernek
  • Data publikacji: 23.09.2021, 16:45

Magda Linette w najlepszy możliwy sposób zrekompensowała sobie singlową porażkę w turnieju WTA w Ostrawie, awansując w parze z Bernardą Perą do półfinału debla. Najwyżej rozstawiony polsko-amerykański duet pokonał w ćwierćfinale debel Astra Sharma/Rosalie Van der Hoek 6:4 6:2.

Dla Polki był to już drugi mecz rozegrany w czwartek na kortach w Ostrawie. Wcześniej Linette walczyła o ćwierćfinał w singlu, ale po trzysetowej walce musiała ona uznać wyższość Kazaszki Jeleny Rybakiny. Pojedynek deblowy był więc idealną szansą na odbicie sobie tej porażki. Pierwszy set spotkania upływał pod znakiem wygrywanych gemów serwisowych, choć już w drugiej odsłonie Polka i Amerykanka miały szansę na przełamanie. Niestety nie doszło ono do skutku, a utrzymujący się na tablicy wyników remis zbliżał nas do tiebreaka. Nie był on jednak potrzebny, bowiem w dziesiątym gemie Linette i Perze udało się odebrać serwis australijsko-holenderskiej parze i przy wykorzystaniu drugiej piłki setowej zamknąć partię wynikiem 6:4.

Drugi set przyniósł już znacznie więcej walki, co nie do końca oddaje końcowy wynik. Lepszy początek zanotował polsko-amerykański debel, dokładając do utrzymanego serwisu przełamanie podania rywalek. Choć Sharma i Van der Hoek od razu zaliczyły przełamanie powrotne, po chwili same ponownie straciły swój serwis. Po trzech kolejnych odsłonach wygranych przez podające i obronionym breakpoincie w siódmym gemie Polka i Amerykanka prowadziły 5:2 i były na najlepszej drodze do zwycięstwa. Chwilę później stało się ono faktem, bowiem Linette i Pera po raz trzeci w tym secie przełamały rywalki i przy drugiej okazji zamknęły seta wynikiem 6:2, wygrywając spotkanie 2:0. Wygrana ta dała im awans do półfinału turnieju, w którym ich rywalkami będą rozstawione z numerem 3. Kaitlyn Christian i Erin Routliffe.

Magda Linette/Bernarda Pera (POL/USA) [1] - Astra Sharma/Rosalie Van der Hoek (AUS/NED) 6:4 6:2

Seweryn Czernek

O igrzyskach piszę od niedawna, ale z igrzyskami jestem już od wielu lat. Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Fanatyk wielu dyscyplin, a w Poinformowanych zajmuję się siatkówką, biathlonem, biegami narciarskimi, tenisem oraz podnoszeniem ciężarów.