Piłka wodna: przegrana AZS UW w Lidze Mistrzów
Maciej Ulfik kiflu

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 23.09.2021, 17:15

Mistrzowie Polski, AZS UW, rozpoczęli zmagania w waterpolowej Lidze Mistrzów od przegranej z zespołem z Czarnogóry - VK Primorac Kotor. Polski zespół, pomimo swojej waleczności, musiał uznać wyższość drużyny z Bałkanów. Wynik końcowy 22:4.

Od ostatniego występu polskiej drużyny w Lidze Mistrzów piłki wodnej minęły 4 lata. Zawodnicy stołecznego klubu, jako beniaminek poprzedniego sezonu zdobyli mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski, więc z pewnością do eliminacji przystępują głodni kolejnych sukcesów. Między 23 a 26 września akademików czekają spotkania z rywalami z najwyższej półki. Pierwsze z nich za nimi, którego z pewnością nie zaliczą do najlepszych w swoim wykonaniu. Rywal po prostu nie pozwolił na dużo.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość ostrożnie, szukając swoich szans, analizując zachowania rywali. Pierwsza bramka padła na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty. W ostatnich sekundach kolejne dwie bramki zdobyli zawodnicy Primoraca. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 3:0 dla zespołu z Czarnogóry.

W drugiej kwarcie sygnał do odrabiania strat dał nowy nabytek zespołu AZS, Moore Messan. Szybka bramka pozwoliła nawiązać kontakt z Czarnogórcami. Niestety chwilę później wykluczenie dostał zawodnik AZS UW - Bartosz Grabiński. Z przewagi skorzystali rywale i zdobyli bramkę na 4:1. W dalszej części drugiej kwarty zawodnicy Primoraca urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki. Drużyna AZS zdołała odpowiedzieć jednym golem na około minutę przed końcem drugiej kwarty, jej zdobywcą byl Emil Kalata.

W trzeciej i czwartej kwarcie tegorocznym mistrzom Polski nie udało się zmniejszyć przewagi zespołu z Czarnogóry, który bez większych problemów podwyższał wynik na tablicy. Trzecią i czwartą bramkę dla zespołu AZS zdobyli odpowiednio Bartosz Grabiński oraz Messan Moore.

Wynik meczu na 22:4 ustalił Vuk Drasković, który w tym spotkaniu zdobył najwięcej bramek (6).

W kolejnym spotkaniu AZS UW zmierzy się z zespołem z Włoch - RN Savona. Mecz rozpocznie się jutro o godzinie 13.

VK Primorac Kotor (Czarnogóra) - AZS UW Waterpolo 22:4 (3:0,6:2,8:1,5:1)

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Absolwent lingwistyki stosowanej, filozofii oraz stosunków międzynarodowych. Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam firmom rozwijać się na rynkach anglo- i niemieckojęzycznych poprzez tzw. "storytelling" czy budowanie wizerunku. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.