Piłka wodna: przegrana AZS UW w Lidze Mistrzów
Maciej Ulfik kiflu

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 23.09.2021, 17:15

Mistrzowie Polski, AZS UW, rozpoczęli zmagania w waterpolowej Lidze Mistrzów od przegranej z zespołem z Czarnogóry - VK Primorac Kotor. Polski zespół, pomimo swojej waleczności, musiał uznać wyższość drużyny z Bałkanów. Wynik końcowy 22:4.

Od ostatniego występu polskiej drużyny w Lidze Mistrzów piłki wodnej minęły 4 lata. Zawodnicy stołecznego klubu, jako beniaminek poprzedniego sezonu zdobyli mistrzostwo kraju oraz Puchar Polski, więc z pewnością do eliminacji przystępują głodni kolejnych sukcesów. Między 23 a 26 września akademików czekają spotkania z rywalami z najwyższej półki. Pierwsze z nich za nimi, którego z pewnością nie zaliczą do najlepszych w swoim wykonaniu. Rywal po prostu nie pozwolił na dużo.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie dość ostrożnie, szukając swoich szans, analizując zachowania rywali. Pierwsza bramka padła na 2 minuty przed końcem pierwszej kwarty. W ostatnich sekundach kolejne dwie bramki zdobyli zawodnicy Primoraca. Po pierwszej kwarcie na tablicy widniał wynik 3:0 dla zespołu z Czarnogóry.

W drugiej kwarcie sygnał do odrabiania strat dał nowy nabytek zespołu AZS, Moore Messan. Szybka bramka pozwoliła nawiązać kontakt z Czarnogórcami. Niestety chwilę później wykluczenie dostał zawodnik AZS UW - Bartosz Grabiński. Z przewagi skorzystali rywale i zdobyli bramkę na 4:1. W dalszej części drugiej kwarty zawodnicy Primoraca urządzili sobie prawdziwy trening strzelecki. Drużyna AZS zdołała odpowiedzieć jednym golem na około minutę przed końcem drugiej kwarty, jej zdobywcą byl Emil Kalata.

W trzeciej i czwartej kwarcie tegorocznym mistrzom Polski nie udało się zmniejszyć przewagi zespołu z Czarnogóry, który bez większych problemów podwyższał wynik na tablicy. Trzecią i czwartą bramkę dla zespołu AZS zdobyli odpowiednio Bartosz Grabiński oraz Messan Moore.

Wynik meczu na 22:4 ustalił Vuk Drasković, który w tym spotkaniu zdobył najwięcej bramek (6).

W kolejnym spotkaniu AZS UW zmierzy się z zespołem z Włoch - RN Savona. Mecz rozpocznie się jutro o godzinie 13.

VK Primorac Kotor (Czarnogóra) - AZS UW Waterpolo 22:4 (3:0,6:2,8:1,5:1)

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. O sobie mówię, że jestem naczelnym wodzem kreatywności i językowych sukcesów oraz "weekendowym" dziennikarzem. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam rozwijać marki osobiste oraz firmy poprzez storytelling. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.