Serie A: AS Roma wraca na zwycięską ścieżkę
Alexdevil/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 23.09.2021, 22:40

AS Roma po słabym meczu pokonała na swoim stadionie Udinese 1:0. Decydującego gola strzelił Tammy Abraham. Dzięki wygranej awansowała na czwartą pozycję w Serie A.

Podopieczni Jose Mourinho w ostatniej kolejce Serie A przegrali z Veroną 2:3, co było ich pierwszą stratą punktów w obecnym sezonie. Z kolei drużyna Udinese dostała kilka dni temu dotkliwą lekcję futbolu od Napoli, bo przegrała aż 0:4. Trzeba jednak przyznać, że "Zebrette" dobrze zaczęli sezon. Przed spotkaniem z zespołem Luciano Spalettiego mieli na swoim koncie dwa zwycięstwa i remis.

AS Roma od początku chciała zamazać obraz z poprzedniego meczu, a jej ofensywne poczynania przyniosły skutek w 36. minucie. Riccardo Calafiori pomknął lewą stroną boiska i znakomicie dograł do idealnie ustawionego Tammy'ego Abrahama, a ten umieścił piłkę w pustej bramce. Kilka minut później Udinese było blisko wyrównania, ale ostatecznie to "Giallorossi" schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron tempo gry zdecydowanie spadło. AS Roma starała się kontrolować mecz i utrzymywać się przy piłce, a drużyna gości nie za bardzo potrafiła się temu przeciwstawić. "Giallorossi" bardzo rozczarowali w drugiej połowie, ale dopisali do swojego konta trzy punkty. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho awansował na czwarte miejsce w tabeli. Udinese zajmuje dziesiątą pozycję.

AS Roma – Udinese 1:0 (1:0)

Bramki: 36' Abraham

AS ROMA (4-2-3-1): Rui Patricio; Karsdorp, Mancini, Ibañez, Calafiori (69' Smalling); Veretout, Cristante; Zaniolo (74' El Shaarawy), Pellegrini, Mkhitaryan; Abraham (86' Shomurodov).

Udinese (3-5-2): Silvestri; Becao, Nuytinck (79' Samardzic), Samir; Molina (62' Soppy), Pereyra, Walace, Makengo (85' Arslan), Udogie (79 Stryger Larsen); Deulofeu Pussetto (62' Beto)

Żółte kartki: 56' Pellegrin, 89' Pellegrini, 65' Cristante, 67' Calafiori – 32' Walace

Czerwone kartki: 89' Pellegrini

Sędzia: A.Rapuano