Kolarstwo szosowe - MŚ: Norweg najlepszym juniorem

• Data publikacji: 24.09.2021, 11:21

Na mistrzostwach świata we Flandrii rozpoczęła się rywalizacja w wyścigach ze startu wspólnego. W kategorii juniorów triumfował Per Strand Hagenes z Norwegii.

Trasa juniorskiego wyścigu dookoła Leuven liczyła ponad 121 kilometrów. Do pokonania było pięć okrążeń z czterema podjazdami.

Ucieczkę mistrzowskiego wyścigu stworzyli: Brytyjczyk Joshua Tarling, Czech Milan Kadlec i Niemiec Luis-Joe Luhrs. Trójka została doścignięta na 33 kilometry przed metą. Potem na atak decydowało się wielu kolarzy, aż na czele utworzyła się ośmioosobowa grupa. Z czołówki na sześć kilometrów przed metą ruszył Per Strand Hagenes. Norweg odjechał od rywali i został mistrzem świata.

Hagenes wygrał z przewagą 19 sekund nad Francuzem Romainem Gregoirem, który ruszył w pościg. Główna grupa przyjechała na metę 24 sekundy po zwycięzcy. Przyprowadził ją Madis Mihkels. Estończyk stanął na najniższym stopniu podium. Kacper Gieryk ukończył wyścig na 73. miejscu ze stratą dziewięciu minut. Michał Pomorski, Michał Żelazowski i Hubert Grygowski nie dotarli do mety.