Piłka wodna - LM: dwie porażki warszawian

Piłka wodna - LM: dwie porażki warszawian

  • Dodał: Bartosz Szafran
  • Data publikacji: 24.09.2021, 18:09

Drużyna AZS Uiniwersytet Warszawski poniosła dziś dwie kolejne porażki na turnieju kwalifikacyjnym do Ligi Mistrzów w piłce wodnej, który rozgrywany jest we włoskiej Savonie. Naszych waterpolistów pokonali gospodarze turnieju, RN Savona oraz hiszpańska CN Terrassa.

 

Pierwszy mecz był niestety dość jednostronnym widowiskiem. Już po pierwszych ośmiu minutach gry Włosi prowadzili 7:0 i praktycznie każda ich akcja kończyła się celnym strzałem. Warszawianie nie byli w stanie odpowiedzieć poważnym zagrożeniem bramki rywala. Jednostronne widowisko trwało i w drugiej kwarcie, w której drużyna z Savony rzuciła aż 10 goli. Honorową bramkę dla polskiej ekipy na kilkanaście sekund przed przerwą zdobył Aleksander Madej. W drugiej połowie Włosi grali już z nieco mniejszym zaangażowaniem, w basenie częściej pojawiali się zawodnicy z drugiej linii. Inna sprawa, że i nasza drużyna poprawiła swoją grę. W efekcie mielismy niezłe widowisko, pełne zmiennych sytuacji. Dla AZS trafiali Andrzej Maciejewski, Messan Moore i Emil Kalata. Po 24 minutach gry wynik brzmiał 25:4 dla Savony. W ostatniej kwarcie obie drużyny zagrały już spokojnie, świadome, że nic wyniku nie może zminić. Włosi dorzucili do dorobku cztery bramki, Polacy nie wykorzystali żadnej sytuacji bramkowej. 

 

Drugi mecz miał zblizony przebieg, choć przewaga hiszpańskiej CN Terassa nie była aż tak miażdżąca. W pierwszej kwarcie Hiszpanie rzucili osiem bramek, nasza drużyna odpowiedziała jedną bramką, tuż przed końcową syrena trafił do bramki rywali Andrzej Maciejewski. Na początku drugiej części gry Polacy nawet mieli minimalna przewagę, do siatki trafili Emil Kalata i Mikita Chupryna. Rywale szybko jednak odzyskali inicjatywę i połowie meczu prowadzili już 13:3. W trzeciej kwarcie Hiszpanie zdecydowanie powięksyli przewagę, choć Polacy za sprawą Maciejewskiego i Kalaty także zwiększyli swój bramkowy dorobek. W końcowej części meczu zawodnicy z Terrassy dorzucili jeszcze pięć bramek i tak zakończył się mecz. 

 

RN Savon (Włochy) - AZS Uniwersytet Warszawski 29:4 (7:0, 10:1, 8:3, 4:0)

CN Terrassa (Hiszpania) - AZS Uniwersytet Warszawski 26:5 (8:1, 5:2, 8:2, 5:0)

Bartosz Szafran

Od wielu wielu lat związany ze sportem czynnie jako biegający, zawodowo jako sędzia i medyk oraz hobbystycznie jako piszący wcześniej na ig24, teraz tu. Ponadto wielbiciel dobrych książek, który spróbuje sił w pisaniu o czytaniu.