Tenis - WTA Ostrawa: Iga Świątek z awansem do półfinału
sirobi 2019

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 24.09.2021, 17:46

Iga Świątek awansowała do półfinału turnieju WTA 500 w Ostrawie. Polka w ćwierćfinałowym spotkaniu pokonała Jelenę Rybakinę 7:6(5), 6:2. Rozstawiona w tych zawodach z "jedynką", w walce o finał zmierzy się z Marią Sakkari.

Zgodnie z rozstawieniem, w ćwierćfinale spotkały się dwie najwyżej notowane zawodniczki w tej części drabinki - odpowiednio numer jeden oraz siedem. Iga Świątek wyśmienicie rozpoczęła spotkanie z pogromczynią Magdy Linette. Polka prowadziła 3:1 i wszystko wskazywało na podwyższenie prowadzenia. Wtedy Jelena Rybakina odwróciła losy piątego gema, a chwilę później doprowadziła do remisu. W kolejnej części pierwszej odsłony obydwie tenisistki utrzymywały podanie, a losy seta rozstrzygnął tie-break. W decydującej rozgrywce lepsza okazała się Iga Świątek, która zachowała czujność w samej końcówce partii.

Drugi set ponownie świetnie zainaugurowała ubiegłoroczna zwyciężczyni Rolanda Garrosa. Tym razem 20-latka objęła prowadzenie 3:0, a z każdą wymianą uwidoczniała się jej przewaga. Kazaszka momentami była bezradna na kończące zagrania Świątek. Biało-czerwona w tej fazie meczu przełamała rywalkę po raz kolejny, ale przy stanie 5:1 nie była w stanie zakończyć spotkania własnym serwisem. Raszynianka jednak nie czekała zbyt długo, by przypieczętować wygraną i spotkanie z Rybakiną zakończyła w następnym gemie. W półfinale zawodów Igę Świątek czeka pojedynek przeciwko 12. rakiecie światowego rankingu - Marii Sakkari.

Iga Świątek (POL)[1] - Jelena Rybakina (KAZ)[7] - 7:6(4), 6:2