Tenis – ATP Metz: Hurkacz znów lepszy od Murray'a
si.robi/Flickr

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 24.09.2021, 17:52

Hubert Hurkacz po raz drugi w krótkim czasie pokonał Andy'ego Murray'a. Polak w starciu z Brytyjczykiem nie stracił seta i dzięki temu awansował do półfinału turnieju w Metz. W nim zmierzy się z Niemcem Peterem Gojowczykiem. Ten, choć w tym roku przechodził tu kwalifikacje, jest ostatnio na fali wznoszącej, a we wschodniej Francji sięgał już po puchar w 2017 roku.

Poprzednie starcie Huberta Hurkacza z Andy'm Murray'em miało miejsce w sierpniu w Cinncinati. Polak triumfował tam w dwóch niełatwych setach. Piątkowe spotkanie we Francji wyglądało bardzo podobnie. W pierwszej partii obydwaj skutecznie pilnowali własnego podania. Grali na wysokim poziomie i popełniali mało błędów. Rozstrzygnięcie przyniósł w tych okolicznościach dopiero tiebreak, w którym parę razy pomylił się trzykrotny mistrz wielkoszlemowy. Hurkacz wygrał 7:4.

W drugiej partii oglądaliśmy kontynuację tego, co można było zaobserwować w decydujących momentach pierwszej. Wrocławianin grał swój najlepszy tenis, a rywal przeplatał dobre zagrania prostymi błędami. Polak w tej części meczu rewelacyjnie serwował. Zanotował aż 10 asów, a wiele innych podań zapewniło mu dogodną pozycję w wymianie. Kontrolował przebieg spotkania. W końcówce Murray próbował jeszcze odwrócić losy spotkania. Dwie piłki meczowe obronił, miał nawet break-pointa, ale ostatecznie swojej okazji nie wykorzystał. Tymczasem trzeciego meczbola nie zmarnował już Polak, przypieczętowując awans. Co ciekawe wynik spotkania był identyczny jak przed miesiącem w Stanach Zjednoczonych.

Hubert Hurkacz (POL) [1] – Andy Murray (GBR) [WC] 7:6(4), 6:3