Bundesliga: Bayern lepszy od Greuther Furth. Lewandowski bez gola

• Dodał: Paweł Stańczyk
  • Data publikacji: 24.09.2021, 22:30

W 6. kolejce piłkarskiej Bundesligi Bayern Monachium rywalizował na wyjeździe z Greuther Furth. Górą monachijczycy, którzy wygrali 3:1. Bramki nie zdołał zdobyć Robert Lewandowski.

Faworytami byli monachijczycy, którzy do rywalizacji przystępowali w roli lidera. Ich rywale w dotychczasowych meczach zdobyli tylko punkt, co plasowało ich na ostatniej pozycji.

Do przerwy Bayern prowadził 2:0, a wynik spotkania otworzył w 10. minucie. Wówczas szarżę lewą stroną przeprowadził Davies, który podbiegł pod pole karne, po czym odegrał na szesnastkę, skąd uderzał Mueller. Piłka odbiła się od słupka, a następnie wpadła do siatki, co po raz drugi wydarzyło się w 31. minucie. Tym razem sprzed pola karnego płasko po ziemi uderzył idealnie Kimmich. W 39. minucie bliskim trafienia był Lewandowski. Z lewej strony w pole karne zagrywał Kimmich, zaś uderzający z powietrza Polak trafił w poprzeczkę.

Wraz z początkiem drugiej połowy goście dali gospodarzom wędkę. Konkretnie na czystą pozycję wychodził Green, ale zatrzymał go atakujący od tyłu Pavard, za co został ukarany czerwoną kartką.Mimo gry w osłabieniu Bawarczycy zdołali podwyższyć prowadzenie. Z rzutu wolnego w pole karne zagrywał Kimich. Walkę o piłkę wygrał z Lewandowskim Griesbeck, ale ten wpakował ją do własnej siatki.

W końcówce trafienie honorowe zanotowali gospodarze. W 88. minucie z prawej strony dośrodkowywał Tillman, zaś głową do siatki skierował ją Itten.

Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie padło. Dla polskiego napastnika to pierwszym w tym sezonie mecz bez trafienia, których w dotychczasowych kolejkach zdobył siedem. Monachijczycy zapisują na swoje konto kolejne 3 pkt, zaś w ligowej tabeli maja ich obecnie 16.

Greuther Furth - Bayern Monachium 1:3

Bramki: 88' Itten - 10' Mueller, 31' Kimmich, 70' Griesbeck (GS)

Żółte kartki: 20' Hrgota, 53' Viergever, 67' Abiama, 83' Barry - 44' Sane

Czerwone kartki: 48' Pavard

Greuther Furth: Burchert, Meyerhofer, Bauer, Viergever, Willems (76' Barry), Griesbeck (76' Tillman), Seguin, Green (86' Leweling), Nielsen (67' Abiama), Dudziak, Hrgota (76' Itten)

Bayern Monachium: Neuer, Suele (87' Stanisic), Upamecano, Hernandez, Pavard, Kimmich, Goretzka (87' Musiala), Davies, Mueller (76' Gnabry), Sane (61' Sabitzer), Lewandowski