Fortuna 1 Liga: Widzew kontynuuje domową passę, tym razem rozgromiona Skra!
Arewicz/ Wikimedia Commons

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 24.09.2021, 20:45

Spotkanie 10. kolejki polskiej Fortuna 1. Ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Skrą Częstochowa zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy. Po golach Letniowskiego, Guzdka, Zielińskiego oraz Karaska padł wynik aż 4:0.

Przed tym meczem „Czerwono-Biało-Czerwoni” znajdowali się na drugiej lokacie z 20. punktami na koncie. Zawodnicy „Skrzaków” byli zaś na dziesiątej pozycji z dorobkiem jedenastu „oczek”.

Obaj trenerzy mogli skorzystać w tym meczu praktycznie ze wszystkich zawodników ze swoich kadr.

W pierwszej połowie to łodzianie mieli dość zdecydowaną przewagę, jednak gola zdobyli dopiero w 43. minucie, kiedy to pięknym strzałem z rzutu karnego popisał się nieoceniony dla Widzewa Juliusz Letniowski.

Od początku drugich 45 minut to Skra przejęła inicjatywę, ale w 63. minucie Widzew podwyższył rezultat meczu. Chwilę wcześniej wprowadzony na plac gry Bartosz Guzdek urwał się obrońcy częstochowian i pewnie pokonał Mateusza Kosa. Trzy minuty później gospodarze prowadzili już 3:0. Kolejny błąd gości tym razem wykorzystał Paweł Zieliński i umieścił futbolówkę w siatce. Częstochowianie starali się zdobyć kontaktowe trafienie, ale w 77. minucie Kacper Karasek mocnym uderzeniem po ładnej, indywidualnej akcji ustanowił wynik tego spotkania na 4:0.

Wynik ten spowodował, że Widzew zachował dalej jest niepokonany u siebie, a także to, że łodzianie co najmniej do poniedziałku będą mogli zasiadać na fotelu lidera. Z kolei częstochowianie po serii niezłych wyników dostali naprawdę zimny prysznic.

Widzew Łódź – Skra Częstochowa 4:0 (1:0)

Bramki: 43’ Letniowski(k.), 63’ Guzdek, 66’ Zieliński, 77’ Karasek

Widzew: Wrąbel – Tanżyna, Nowak, Stepiński – Kun (69’ Karasek), Hanousek (69’ Mucha), Golębiowski (69’ Nunes), Zieliński – Danielak (59’ Michalski), Letniowski – Montini (59’ Guzdek)

Skra: Kos – Krzyżak, Mesjasz, Brusiło – Winiarczyk (72’ Łukoszek), Stromecki (81’ Baranowicz), Szymański, Napióra – Niedbała (60’ Kwietniewski), Nocoń – Wojtyra (60’ Mas)

Żółte kartki: 37’ Wojtyra, 40’ Krzyżak, 83’ Kwietniewski, 85’ Szymański

Sędzia: Damian Kos