Premier League: Manchester City pokonał Chelsea na Stamford Bridge!
Zakarie Faibis/Wikimedia Commons

• Dodał: Patryk Pyszka
  • Data publikacji: 25.09.2021, 15:30

Manchester City pokonał na wyjeździe Chelsea i zrównał się z nimi punktami w ligowej tabeli. Decydującego gola w tym meczu strzelił Gabriel Jesus. W drugim sobotnim pojedynku rozpoczętym o godzinie 13:30 Manchester United na Old Trafford nieoczekiwanie przegrał z Aston Villą.

Już w szóstej kolejce Premier League byliśmy świadkami starcia dwóch finalistów Ligi Mistrzów z poprzedniej edycji. Na początku tego sezonu ligi angielskiej lepiej spisywała się Chelsea, bo plasowała się na pierwszej pozycji w tabeli. Drużyna z Manchesteru zajmowała przed tym spotkaniem piąte miejsce, ale traciła do lidera tylko trzy punkty. "The Citizens" nie mogli w tym meczu skorzystać z ilkaya Gundogana, Benjamina Mendy'ego i Oleksandra Zinchenko. Z kolei zespół Thomasa Tuchela musiał sobie radzić bez: Masona Mounta i Christiana Pulisica.

Pierwsze minuty tego meczu to zdecydowany pressing podopiecznych Josepa Guardioli, który sprawiał problemy triumfatorowi Ligi Mistrzów z ostatniego sezonu. Po dwóch kwadransach gry posiadanie piłki Manchesteru City sięgało aż 70 procent i z pewnością nie tak wyobrażali sobie ten pojedynek kibice zgromadzeni na Stamford Bridge. Jednak optyczna przewaga gości nie przekładała się na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Jedyną dobrą okazję do strzelenia gola przed przerwą miał w 41. minucie Gabriel Jesus, ale jego uderzenie poszybowało daleko obok słupka. Pierwsza połowa była rozczarowująca w dużej mierze przez zbyt defensywną grę "The Blues", a piłkarze zeszli do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron przebieg gry się nie zmieniał. Przyniosło to rezultat już w 53. minucie spotkania, gdy nieudany strzał Jao Cancelo zamienił się w asystę do Gabriela Jesusa, który sprytnym uderzeniem trafił do bramki strzeżonej przez Edouarda Mendy'ego. Druga część meczu zyskała na intensywności po trafieniu "The Citizens". Oglądaliśmy ofensywne poczynania po obu stronach boiska, a w 60. minucie po podaniu Jao Cancelo i niepewnej interwencji bramkarza gospodarzy blisko strzelenia swojego drugiego gola był Gabriel Jesus, ale piłkę z linii bramkowej wybił niezawodny Thiago Silva. Ostatecznie w tym spotkaniu wynik nie uległ już zmianie, a Manchester City odniósł zasłużone zwycięstwo.

Chelsea – Manchester City 0:1 (0:0)

Bramki: 53' Jesus

Chelsea: Mendy – Azpiliceuta, Christensen, Ruediger, James (29' Silva) – Kante (60' Havertz), Jorginho (76' Loftus-Cheek), Kovacić, Alonso – Lukaku, Werner

Man City: Ederson – Walker, Dias, Laporte, Cancelo – Rodri, De Bruyne (81' Mahrez), Bernardo Silva – Foden (87' Fernandinho), Gabriel Jesus, Grealish (87' Sterling)

Żółte kartki: 77' Alonso, 78' Christensen, 84' Rudiger – 65' Laporte, 90+6' Dias

Sędzia: M.Oliver