La Liga: Valencia ratuje remis w ostatnich minutach

• Data publikacji: 25.09.2021, 18:20

W rozgrywanym w ramach 7. kolejki hiszpańskiej La Ligi spotkaniu pomiędzy Valencią a Athleticiem Bilbao mieliśmy remis 1:1. Na bramkę Inigo Martineza w doliczonym czasie gry odpowiedział Marcos Andre, czym uratował jeden punkt dla swojej drużyny.

Starcie pomiędzy piątą a dziewiątą drużyną obecnego sezonu La Liga zapowiadane było jako jedno z najciekawszych w siódmej kolejce ligowej. Po fantastycznym starcie rozgrywek Valencia złapała ostatnio zadyszkę, zaliczając dwie kolejne porażki przeciwko Realowi Madryt oraz Sevilli. Z kolei piłkarze Andaluzji niespodziewanie przegrali u siebie z Vallecano, dlatego na dzisiejsze starcie powinni być dodatkowo zmotywowani. Dzięki temu pierwsza połowa, choć bez bramek, obfitowała w szybką oraz ciekawą piłkę. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał w 20. minucie Inaki Williams - Hiszpanowi udało się skierować piłkę do siatki, ale już chwilę później zauważył podniesioną chorągiewkę asystenta, sygnalizującą pozycję spaloną. Poza tą sytuacją przeważali raczej gospodarze, ale nie potrafili udokumentować tego trafieniem i pierwsze 45 minut skończyło się bezbramkowym remisem.

Druga odsłona od samego początku przebiegała równie dynamicznie, jak pierwsze 45 minut. Już w 53. minucie bliski zdobycia bramki był Daniel Wass. Duńczyk przyjął przed polem karnym rywali źle wybitą piłkę i oddał groźny strzał, który wyleciał poza boiska po odbiciu się od dalszego słupka. Przewaga gospodarzy z każdą minutą stawała się coraz większa i bramka wyraźnie wisiała w powietrzu. I w końcu wpadła, ale nie dla gospodarzy, a dla podopiecznych trenera Marcelino. W 69. minucie świetną wrzutką z rzutu rożnego popisał się Berenguer, a piłkę strzałem głową do siatki skierował Inigo Martinez. Odpowiedź Valencii mogła przyjść już minutę później, kiedy w fantastycznej sytuacji odnalazł się wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej Marcos Andre. Próba loba w wykonaniu skrzydłowego przeleciała jednak kilka centymetrów nad poprzeczką i wynik nie uległ zmianie. Zapędy gospodarzy skutecznie ostudził w 82. minucie Gomez - napastnik Valencii popełnił niepotrzebny faul na środku boiska, za który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Podopieczni Jose Bordalasa nie zamierzali jednak rezygnować i dopięli swego w 95. minucie. Piłkę w pole karne rywali wrzucił Guillamon, a dobiegający do niej Guedes natychmiast skierował ją przed samą bramkę. Tam do futbolówki dopadł Marcos Andre, który pewnym strzałem doprowadził do remisu. Athletic miał jeszcze szansę odpowiedzieć, ale w 96. minucie Cillessen popisał się fenomenalną interwencją, zatrzymując strzał Inakiego Williamsa. Dzięki Holendrowi mecz zakończył się podziałem punktów.

Valencia CF - Athletic Bilbao 1:1 (0:0)

Bramki: 90+5' Marcos Andre - 69' Martinez

Valencia: Cillessen - Foulquier, Gabriel, Alderete, Lato (70' Vazquez) - Musah (83' Jason), Guillamon, Wass (84' Vallejo), Duro (70' Marcos Andre) - Gomes, Guedes

Athletic: Simon - Lekue, Vivian, Martinez, Balenziaga (53' de Marcos) - Berenguer, D. Garcia, Vencedor (79' Vesga), Muniain (56' N. Williams) - R. Garcia (80' Serrano), I. Williams

Żółte kartki: 45+4' Gomez, 47' Guillamon, 90+2' Jason, 90+8' Vallejo - 49' D. Garcia, 78' Berenguer

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández