Piłka wodna: przegrana AZS UW po pasjonującej walce
Maciej Ulfik kiflu

• Dodał: Tomasz Bill
  • Data publikacji: 25.09.2021, 17:38

W przedostatnim spotkaniu eliminacji waterpolowej Ligi Mistrzów, AZS UW po naprawdę niesamowitej walce do ostatniej sekundy meczu, przegrało mecz z portugalskim Vitoria Guimaraes 17:13. Przed mistrzem Polski jeszcze jedno spotkanie z drużyną z Francji - Montpellier Water Polo.

Akademicy pomimo dwóch porażek podczas kilkudniowych eliminacji do Ligi Mistrzów we włoskiej Savonie, przystąpili do tego meczu zmotywowani i pełni optymizmu, że jednak z rywalem z Portugalii uda im się uzyskać pierwsze punkty.

W pierwszej kwarcie to zawodnicy Vitorii otworzyli wynik spotkania, by szybko podwyższyć na 2:0. Kontaktowego gola jednak szybko zdobył nowy nabytek stołecznej drużyny Messan Moore. Na odpowiedź ze strony rywali nie trzeba było długo czekać, którzy na gola kontaktowego zareagowali  dwoma szybkimi bramkami. 4 minuty przed końcem pierwszej kwarty na listę zawodników wpisał się Mikita Chupryna, który dał sygnał akademikom do ataku. Niestety wykluczenie Messana Moore’a zostało wykorzystane przez drużynę Vitorii, która podwyższyła prowadzenie na 5:2. Kolejne wykluczenie w drużynie AZS i kolejna bramka dla Vitorii. Ostatecznie po pierwszych 8 minutach wynik na tablicy 6:3.

W drugiej kwarcie obie drużyny zdały się trochę zmniejszyć tempo tego spotkania. Czwartą bramkę dla mistrzów Polski zdobył Andrzej Maciejewski, który podtrzymał nadzieje akademików na utrzymanie rywali w zasięgu. Chwila dość monotonnej gry z wykluczeniami po obu stronach i do głosu ponownie doszli zawodnicy Vitorii, a dokładniej Costa i Teixeira, którzy podwyższyli na 8:4.

Trzecia część spotkania rozpoczęła się od szybkiego gola dla drużyny z Portugalii. Po chwili faul dał zawodnikom AZS rzut karny, który pewnie wykorzystał Mikita Chupryna. Dosłownie sekundy później drużyna mistrza Polski ponownie podwyższyła wynik. Strzelcem bramki Aleksander Madej. Dwie szybkie odpowiedzi zawodników AZS podziałały na przeciwników wyjątkowo mobilizująco, którzy również szybko zdobyli 2 gole.

Na ponad minutę do końca trzeciej kwarty AZS wykorzystał przewagę i zdobył 7 bramkę. Natychmiast odpowiedzieli zawodnicy Vitorii i ustalili wynik kwarty na 12:7.

Czwarta  kwarta rozpoczęła się od szybkiego wykluczenia zawodnika warszawskiego zespołu - Bartosza Borkowskiego, co zostało wykorzystane przez przeciwników. W ostatniej odsłonie meczu obie drużyny wymieniały cios za ciosem, łącznie strzelając 11 goli. Akademicy aż do końca nie składali broni, dzielnie walcząc o każdy centymetr boiska i naprawdę regularnie strzelając. Niestety to nie wystarczyło na rywala z Portugalii. Wynik spotkania ustalił Messan Moore, który dla mistrza Polski zdobył 13 gola.

Swoje ostatnie spotkanie w eliminacjach do Ligi Mistrzów AZS UW rozegra z drużyną Montpellier Water Polo jutro (26.09) o godzinie 9:00. Relacja po spotkaniu pojawi się w naszym serwisie informacyjnym.

Wynik spotkania:

Vitoria Guimaraes - AZS UW Warszawa 17:13

(6:3, 2:1, 4:3, 5:6)

Tomasz Bill – Poinformowani.pl

Tomasz Bill

Na co dzień jestem właścicielem agencji językowej Alfa Lingua. O sobie mówię, że jestem naczelnym wodzem kreatywności i językowych sukcesów oraz "weekendowym" dziennikarzem. Zawodowo zajmuję się nie tylko prowadzeniem szkoleń czy tłumaczeniami, ale przede wszystkim pomagam rozwijać marki osobiste oraz firmy poprzez storytelling. Moją pasją jest rozwój osobisty, w dość szerokim zakresie, motoryzacja i sporty motorowe oraz nauka języków obcych. Jestem istnym Germanofilem i wszystko co ma w nazwie "niemiecki" przyprawia mnie o gęsią skórkę. W wolnym czasie trenuję boks, czytam naprawdę od groma książek i spędzam aktywnie czas z najbliższymi.