EBL: Anwil z czwartym zwycięstwem
PLK

• Data publikacji: 25.09.2021, 19:27

Trwa czwarta kolejka Energa Basket Ligi. Anwil Włocławek wygrał przed własną publicznością 77:58 z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. Zespół Przemysława Frasunkiewicza odniósł czwarte zwycięstwo w sezonie.

Koszykarze Anwilu liczyli na kontynuowanie passy wygranych. Rywalem włocławian w Hali Mistrzów była Astoria Bydgoszcz, która miała bilans 1-2. W połowie pierwszej kwarty gospodarze odskoczyli na siedem punktów. Pierwsza część gry zakończyła się skutecznym wejściem pod koszem Jonaha Mathewsa, który prowadził grę ekipy z Włocławka. Po dziesięciu minutach było 23:14. Druga kwarta była bardzo defensywna. Tę ćwiartkę Anwil wygrał zaledwie 11:10, więc na przerwę schodził z przewagą dziesięciu oczek.

W drugiej połowie Anwil nadal nie pozwalał Astorii na zbyt wiele w ataku. Gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę. W końcówce różnica wynosiła nawet ponad 20 punktów. Drużyna z Włocławka wygrała 77:58 i sięgnęła po czwarte zwycięstwo. Koszykarze Anwilu trafili aż 10 trójek. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Mathews, który zdobył 23 punkty. Dla Astorii dwucyfrową zdobycz punktową zanotował jedynie Klaws Cawars - 10 punktów.

Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 77:58 (23:14, 11:10, 21:16, 22:18)

Anwil: Mathews 23, Petrasek 15, Dykes 13, Bigby-Williams 9, Kowalczyk 8, Bell 3, Bojanowski 3, Olesiński 3, Łączyński 0, Bęben 0, Woroniecki 0, Komenda 0

Astoria: Cawars 10, Domarkas 9, Chyliński 9, Herndon 6, Kędel 5, Jorgensen 5, Zębski 3, Pluta 3, Nizioł 2, Loncar 2, Aleksandrowicz 2, Krasuski 2.