PGNiG Superliga Kobiet: zwycięstwo KPR-u w hicie kolejki

• Data publikacji: 26.09.2021, 18:42

Za nami czwarta kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Najciekawiej zapowiadał się mecz w Kobierzycach. KPR Gminy wygrał z MKS-em FunFloor Perła Lublin. Spotkanie w Piotrkowie Trybunalskim rozstrzygnęło się dopiero po rzutach karnych.

W poprzednim sezonie zespoły z Kobierzyc i Lublina do samego końca walczyły o wicemistrzostwo kraju. Bieżące rozgrywki obydwie ekipy rozpoczęły od trzech zwycięstw, więc ich bezpośrednio starcie było ligowym hitem. Mecz rozpoczęło się prowadzenia 2:0 KPR-u. MKS Perła doprowadził do remisu, a po serii czterech kolejnych trafień na koniec pierwszej połowy wygrywał 15:13. Druga połowa rozpoczęła się od trzech bramek przyjezdnych. Ekipa z Kobierzyc zdołała się podnieść i na kilka minut przed końcem wyrównała na 24:24. Z każdą minutą dominacja gospodyń była większa. Ostatecznie KPR zwyciężył 29:27.

Bez straty punktów pozostaje także Zagłębie Lubin. Mistrzynie kraju pewnie wygrały 29:25 z Suzuki Handball Koroną Kielce. Aż 13 bramek dla drużyny beniaminka zdobyła Marta Rosińska. Rzuty karne były konieczne do rozstrzygnięcia meczu w Piotrkowie Trybunalskim. Po 60 minutach Piotrcovia remisowała 22:22 z EKS-em Startem Elbląg. W rzutach karnych ekipa gości wygrała 3:2. Wyrównany był także mecz w Koszalinie. Młyny Stoisław przegrały 20:21 z Eurobudem JKS Jarosław.