Kajakarstwo górskie - MŚ: Apel i Chaloupka najlepsi w C1, Pasiut w finale slalomu ekstremalnego

• Data publikacji: 26.09.2021, 17:30

Niemka Elena Apel i Czech Waclaw Chaloupka wygrali zawody w kanadyjkach na mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim w Bratysławie. Polacy odpadli w półfinale. Michał Pasiut zajął czwarte miejsce w finale slalomu ekstremalnego.

Polki uplasowały się w końcówce stawki w półfinale C1. Aleksandra Stach z 56 karnymi sekundami zajęła 28. miejsce, a Klaudia Zwolińska zaliczyła 54 sekundy kary i była 30. W finale zabrakło niespodziewanie Jessicy Fox, która minęła bramkę i zakończyła półfinał dopiero na 26. pozycji. W finale pod nieobecność faworytki o medale walczyły inne zawodniczki. Najlepsza okazała się Elena Apel. Niemka uzyskała wynik 99,03, w tym miała dwie sekundy karne. Apel wyprzedziła o 31 setnych Brytyjka Mallory Franklin. Podium uzupełniła Czeszka Gabriela Satkowa (102,50).

Grzegorz Hedwig zajął 19. miejsce w półfinale C1 z rezultatem 101,22 (4 sekundy karne). Drugi z Polaków, Kacper Sztuba uplasował się na 23. pozycji z wynikiem 109,69 (4 sekundy karne). Półfinał wygrał Benjamin Sawsek, ale w finale podobnie jak Matej Benus ominął bramkę. Złotym medalistą został Waclaw Chaloupka. Reprezentant Czech uzyskał wynik 92,02. Triumfował dzięki bezbłędnemu przejazdowi, gdyż pozostali medaliści zanotowali dwie sekundy karne. Drugi był Słowak Aleksander Slafkowsky, a trzeci Niemiec Franz Anton.

Po południu rozegrano zawody w slalomie ekstremalnym, gdzie blisko medalu był Michał Pasiut. Polak pewnie awansował do finału, gdzie finiszował na ostatnim, czwartym miejscu. Przed nim uplasowali się Brytyjczyk Joseph Clarke, Nowozelandczyk Finn Butcher i Austriak Mario Leitner. Aleksandra Stach odpadła już w eliminacjach. Za niepowodzenie w kanadyjkach zrehabilitowała się Jessica Fox. Reprezentantka Australii triumfowała w slalomie ekstremalnym. Medale zdobyły także mistrzyni w C1 Elena Apel i Evy Leibfarth.