Koszykówka - VTB: wysoka porażka Zastalu z CSKA na inaugurację
Andrzej Romański / EBL

• Dodał: Filip Munyama
  • Data publikacji: 26.09.2021, 16:01

Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał z CSKA Moskwa 105:71 w pierwszym meczu nowego sezonu ligi VTB. Zielonogórzanie zagrali trzy solidne kwarty, ale w ostatniej ćwiartce odstawali poziomem od rywali i ostatecznie bardzo wysoko przegrali z doświadczoną ekipą z Euroligi.

W pierwszej połowie Zastal grał całkiem dobrze. Świetnie kosz atakował Nemanja Nenadić, a pod koszem swoje pozycje odnajdywali Dragan Apić i Tony Meier. Na 20 sekund przed końcem drugiej kwarty CSKA prowadziło jednak 43:37, a akcją 2+1 popisał się jeszcze były gracz Zastalu - Iffe Lundberg i na przerwę zielonogórzanie schodzili z dziewięciopunktową stratą do rywali.

W drugiej połowie z każda minutą doświadczona ekipa z Moskwy co raz bardziej kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Świetnie atakiem dyrygował Lundberg, a swoje rzuty trafiali Daniel Hackett i Alexey Shved i po trzeciej kwarcie gospodarze prowadzili 72:57. W ostatniej kwarcie gra podopiecznych trenera Vidina kompletnie się posypała. Zielonogórzanie pod presją świetnej defensywy CSKA tracili piłkę za piłką, a gospodarze każdą kontrę zamieniali na punkty. Dodatkowo ekipa z Moskwy grała bardzo zespołowo i trafiała zza łuku i ostatecznie CSKA zwyciężyło aż 105:71, wygrywając czwartą kwartę 33:14.

Aż sześciu zawodników trenera Dimitrisa Itoudisa zdobyło co najmniej 10 punktów, a najwięcej rzucił Tornike Shengelia, któy uzbierał 14 oczek. Iffe Lundberg zanotował z kolei na swoim koncie 12 punktów i 10 asyst. W ekipie Zastalu najlepszym zawodnikiem był Jarosław Zyskowski, autor 14 punktów. Przed ekipą Zastalu jeszcze jedno starcie w lidze VTB przed powrotem do Polski. Zawodnicy z Zielonej Góry zmierzą się we wtorek z kolejną ekipą z Euroligi - Unicsem Kazań.

CSKA Moskwa - Enea Zastal BC Zielona Góra 105:71 (23:18, 23:19, 26:20, 33:14)

CSKA: Shengelia 14, Hackett 13, Lundberg 12, Kurbanov 12, Grigonis 10, Milutinov 10, Shved 8, Bolomboy 9, Clyburn 9, Ukhov 4, Antonov 2, Lopatin 2

Zastal: Zyskowski 14, Nenadić 12, Mazurczak 9, Apić 9, Meier 9, Joseph 8, Brembly 6, Frazier 4